Jeļena Glazova (1979) ir vizuālā māksliniece, dzejniece un mūziķe. Jeļena veido multimediālas instalācijas, nereti ietverot video, fotogrāfiju, poētiskus tekstus, performances un objektus. Darbos autore aktualizē  feminisma kustības idejas, dekonstruē politikas, varas un ķermeņa attiecības; aktīvi kritizē sociālās nevienlīdzības un netaisnības, tostarp nemitīgi pārjautājot, cik ļoti un vai joprojām cilvēks ir visa mērs. Mākslinieces galvenais darba rīks ir viņas pašas ķermenis kā vistiešākais medijs godīgā, atklātā un sirsnīgā sarunā ar skatītāju.

Fotogrāfiju Jeļena apguvusi pie latviešu fotogrāfa Andreja Granta, taču profesionālo izglītību saņēmusi Latvijas Kultūras akadēmijā, kur 2002. gadā ieguvusi bakalaura grādu audiovizuālās kultūras vēsturē un teorijā. Latvijas Universitātē 2004. gadā ieguvusi maģistra grādu sociālajās zinātnēs. Studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, kur 2013. gadā ieguvusi maģistra grādu Vizuālās komunikācijas nodaļā. Organizējusi dzejas festivālu Dzejnieka asinis (2014—2016). Viena no literatūras festivāla “Dzeja bez robežām” rīkotājām. Regulāri koncertē, piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Viņas literārie darbi tulkoti un izdoti latviešu, lietuviešu, igauņu, somu, zviedru, poļu, ungāru un angļu valodās.

2023. gada junijā kultūrvietā “1983”, Vagonu ielā 21, Rīgā notiks performatīvu lasījumu cikls “Biotransformācijas” – veltīts ekofeminisma un posthumānisma jautājumiem. Projekta autores ir dzejnieces – Elīna Vendija Rībena, Ieva Viese, Māra Ulme, Paula Lūcija Lejiņa un mākslinieces – Jeļena Glazova, Katrīna Poriķe, Elīna Semane, Linda Boļšakova.

Vairāk par mākslinieci https://www.jelena-glazova.com

Raidījumu vada Ieva Saulīte.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Raidījumā spēlētās dziesmas

Colin Stetson, Sarah Neufeld - Won't Be a Thing to Become
Jelena Glazova - Black Glass
Jelena Glazova - Grey Cube
Depeche Mode - Any Day Now (Voices)
John Frusciante - Song To The Siren