Mākslinieks Juris Petraškevičs (1953) darbojas vairākās mākslas jomās – grafikā, glezniecībā, grāmatu ilustrācijā, animācijā un dizainā. Radošais gājums aizsācies ar grafiku un pēc tam transformējies dažādās mākslas nozarēs. Šobrīd pārsvarā veido zīmējumus, kas atklājas daudzveidīgā formā, faktūrā, līniju pinumos un papīram netipiskā materialitātē. Mākslā saista daudzveidīga pieeja un meklējumi. Jaunākajā izstādē „Nenoteikti žesti” zīmējumam tiek piešķirta trešā dimensija. Darbi uz zīdpapīra sadzīvo ar skrāpējumiem, burzījumiem, punktējumiem, dažādiem pigmentiem, pasteli, akrilu un vasku. Tā skatāma galerijā "Māksla XO" līdz 2024. gada 3. februārim.

Juris Petraškevičs absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1972. gada, bijušas vairāk kā piecpadsmit personālizstādes. Pēdējos desmit gados piedalījies vairāk kā divdesmit starptautiskās grupu izstādēs Zviedrijā, Dānijā, Čehijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Igaunijā un Latvijā. Autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras asociētais profesors un mākslinieks izdevniecībā "Neputns". Par animācijas filmām “Miega vilcieniņš” (1998) un “Neparastie Rīdzinieki” (2001) (abas - animācijas studija Dauka, režisore R. Stiebra) saņēmis Lielo Kristapu.

Latvijas Bankas monētu mākslinieks (monētu sērija „Pamati”; „Barikāžu piemiņai”). Saņēmis vairākas atzinības un diplomus starptautiskās grafikas mākslas izstādēs. Ieguvis apbalvojumus par grāmatu ilustrācijām un animācijas darbiem Latvijā un ārzemēs.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.