Māksliniece Juta Rindina Latvijas keramikas kopainā izceļas ar savdabīgu rokrakstu. Savu izteiksmīgo manieri izkopusi veidojot gan kompozīcijas no vairākiem elementiem, gan klusās dabas un figurālus darbus. Keramiķe dēvē sevi par eklektiķi un pļāpīgu stāstnieci. Sekot līdzi viņas stāstiem porcelānā, mālā, akmensmasā ir aizraujoši, jo tie ir vizuāli izteiksmīgi, asprātīgi un neordināri. Kaut gan autore ļoti apzināti runā par pavisam ikdienišķām tēmām, viņa tās risina neparastā veidā – apgriež kājām gaisā visu ierasto un pārsteidz skatītāju nesagatavotu.

Juta Rindina (1953) dzimusi Rīgā. Keramiku apguvusi jau kopš desmit gadu vecuma, kad viņas pirmā skolotāja bija tēlniece Evī Upeniece. Absolvējusi Rīgas lietišķās mākslas vidusskolu (1972) un Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļu (1977). Izstādēs Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 1977. gada, sarīkojusi vairākas personālizstādes. Autores darbi aptver amplitūdu no dārza keramikas, lielformāta vāzēm un interjera objektiem arhitektūrai līdz detalizētiem sīkplastikas priekšmetiem. Tie atrodas privātkolekcijās un muzejos Latvijā, Ķīnā, Krievijā, ASV un citur.

Līdz no 2023. gada 11. jūnijam Rīgas Porcelāna muzejā skatāma Jutas Rindinas personālizstāde “Variācijas par tēmu”. Sīkāka informācijas par izstādi.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu