Mākslinieks un kurators Valentīns Petjko (1985) ir cieši saistīts ar laikmetīgās keramikas ainu. Savulaik sācis kā podnieks un keramiķis, apgūstot prakstiskās, amatnieciskās prasmes. Paralēli pievērsies arī laikmetīgajai keramikai un strādājot Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrā, arvien vairāk nodevies izstāžu iekārtošanas un kūrēšanas praksei. Mākslā interesē jauni tehnoloģiskie eksperimenti un materialitātes estētika.

Šobrīd Valentīns Petjko ir viens no Latvijas Laikmetīgās keramikas centra komandas un Latvijas Keramikas biennāles organizators. Biennāles ietvaros nesen Rīgas Mākslas telpā noslēdzās Portugāļu Laikmetīgās keramikas izstāde “Kopsolī” un Sanitas Ābelītes personālizstāde “Terra”, savukārt svaigi atklāta Korejas mūsdienu keramikas mākslas izstāde “Pašterapija” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (skatāma līdz 2024.gada 14.janvārim), kā arī “Martinsona balvas” Starptautiska konkursa izstāde “Nemierīgie ūdeņi” Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (skatāma līdz 2024.gada 18.februārim).

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.