Runājot par mākslas izpausmēm visplašākajā nozīmē, izejas punkts ir ideja un tās autors - mākslinieks. Taču, lai īstenotu notikumu, ir iesaistīti citi profesionāļi, un ļoti būtiska loma ir tieši producentam. Producenta darbs sākas ar idejas impulsu un brīvo domu lidojumu, turpinās ar procesa plānošanu, dažādu resursu piesaisti, darbu ar partneriem, publicitāti, fizisko pasākuma īstenošanu, izstādes satura apkopošanu un atlasi, un faktiski noslēdzas ar izstādes norisi un darbu sapakošanu pēc ekspozīcijas demontāžas. Producents savieno visus projektā iesaistītos resursus, katram atrodot optimālu pieeju, lai veidotos izcils un jēgpilns kultūras produkts.

Kitija Vasiļjeva jau astoņus gadus ir mākslas producente nozīmīgos starptautiska un vietēja mēroga mākslas un starpdisciplināros notikumos - laikmetīgās mākslas festivālos "Riboca" (Riga International Biennial of Contemporary Art ), "Survival Kit", Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona ekspozīcijās. 2022. gada  Latvijas pārstāvju Skuja Braden veikums “Tirgot ūdeni upes mālā (Selling Water by the River)” ir izpelnījies izcilas atsauksmes starptautiskajā mākslas vidē. Kā arī šobrīd norisinās procesuālā izstāde “Savvaļa”, kur tiek meklētas jaunas, netradicionālas un ilgtspējīgas pieejas vides, iesaistīto kopienu, mākslas un kvalitatīva satura mijiedarbībai.

Šobrīd papildu darbam projektos Kitija kā vieslektore Latvijas Mākslas akadēmijā dalās pieredzē ar topošajiem mākslas kuratoriem.

Raidījumu vada Ieva Saulīte.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.