Gadsimtu gaitā ir mainījies ne vien mākslas kuratora darba profils, bet arī priekšstats par to kas ir kurators. Jēdziens, ko sāka lietot jau 14.gadsimtā, toreiz tika izprasts kā mākslas kolekcijas aizgādnis, pārzinis, ko mūsdienās saucam par krājuma glabātāju. Savukārt mūsdienās kurators ir daudzu mākslas procesu virzītājs, radoša persona, kura nozīme arvien pieaug. Kuratoru var nosaukt par vienu no jaunākajām un iespējams pārprastākajām profesijām, kas joprojām transformējas un definējas, reaģējot uz pārmaiņām mākslas pasaulē. Šķetinot dažādu kuratoru pieredzes, mēģinām izprast ko mēs saprotam ar kuratoru šobrīd Latvijā, bet galvenais - ko par to domā paši kuratori.
2021.gadā tikāmies ar trīs kuratorēm - Līnu Birzaku-Priekuli, Augusti Petri un Maiju Rudovsku - lai runātu par kuratora lomu kopējos mākslas procesos. Atskatoties uz šo raidījumu ciklu, turpinām analizēt kuratora amata galvenos izaicinājumus un aktualizēt dažkārt daudzveidīgos kuratora uzdevumus.
Atskatīsimies arī uz spilgtākajiem mākslas piedzīvojumiem 2021.gadā pēc subjektīvas izvēles un pavērosim kādas vēsmas šis gads ienesis Latvijas mākslā.
Raidījuma vadītāja Ieva Nagliņa sarunājas ar kuratorēm Līnu Birzaku-Priekuli, Augusti Petri un Maiju Rudovsku.
Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.
Raidījums top ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X