Mākslinieks Leonards Laganovskis (1955) ir konceptuālists, kurš izvēlas tiešu, minimālistisku un daudzslāņainu valodu. Autors strādā ar dažādiem medijiem - zīmējums, gleznojums, fotogrāfija, performance, vides objekti, sienu gleznojumi. Laganovskis labprāt pēta laikmeta notikumus, novēro ikdienas dzīves paradokusus un reaģē uz tiem. Savos darbos sasaista šodienas realitāti ar vēsturiskiem un politiskiem kontekstiem, ietver darbos sociālo kritiku. Laganovska māksla ir gan intelektuāli piesātināta, gan humora pilna. Viens no galvenajiem izteiksmes līdzekļiem ir teksts, kas kopā ar vizuāliem tēliem un zīmēm skatītājam piedāvā asprātīgas domu un uztveres mīklas.

Leonards Laganovskis dzīvo un strādā Rīgā, Latvijā. Bez mākslinieciskās darbības, strādājis arī kā dizainers, izstāžu scenogrāfs un Rīgas galvenais mākslinieks. Studējis Latvijas Mākslas akadēmijas Interjeru un iekārtas nodaļā, absolvējis Glezniecības nodaļu scenogrāfijas specialitātē. Viņa darbi atrodas daudzu muzeju kolekcijās un privātkolekcijās Latvijā (Latvijas Nacionālā mākslas muzejā, topošā Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja kolekcijā), kā arī ASV, Igaunijā, Krievijā, Lihtenšteinā un vairākos muzejos Vācijā. Galerijā “Māksla XO” līdz 2023. gada 6. maijam skatāma Leonarda Laganovska personālizstāde “Daudzpunkte”.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.