Biedrība Neatlaidība ir svaigi tapusi mākslinieku Lienes Pavlovskas un Oskara Pavlovska iniciatīva. Tās mērķis ir būt atvērtai sadarbības platformai un veidot telpas mākslas un ilustrācijas attiecības.

Pirmie biedrības īstenotie projekti ir abu mākslinieku personālizstādes - Oskara Pavlovska izstāde “Neatlaidība” Kalnciema kvartāla galerijā (skatāma līdz 6.maijam) un Lienes Pavlovskas izstāde “Staigājot atrastos zābakos” Dom Galerijā (skatāma līdz 29.aprīlim).

Oskars Pavlovskis ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu, no 2008. gada piedalās grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, veidojis vairākas personālizstādes. Oskara darbi publicēti ilustrāciju un komiksu izdevumos kuš! komikss, KUTI KUTI, Le MONDE Diplomatique, Popper, Bikibuks un citos. Izstādei “Neatlaidība” darbi radīti, māksliniekam apzināti attālinoties no ierastās digitālās vides - neatlaidīgi veidoti skulpturāli tēli filcā un temperas gleznojumi. Izstādes scenogrāfija veidota kopā ar mākslinieci Lieni Pavlovsku.

Liene Pavlovska ir vizuālā māksliniece, kura domā un strādā mijiedarbībā ar telpu. Pavlovska studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļā un Sandberga institūtā "Studio for Immediate Spaces". Viņas darbu pamatā ir interese par sociāli-ekonomisko iekārtu modeļiem, no tiem izrietošajām kolektīvajām vēlmēm un tam, kā tie nosaka cilvēku un citu būtņu kopā dzīvošanu. Lienes izstādes “Staigājot atrastos zābakos” pamatā ir interese par arhitektūru un pilsētvidi kā kolektīvo vēlmju ierosinātāju un otrādi.

 Vairāk par māksliniekiem:

Biedrība Neatlaidība instagram.com/biedriba.neatlaidiba
Liene Pavlovska pavlovska.lv
Oskars Pavlovskis pavlovskis.lv

Raidījumu vada Ieva Saulīte.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu. Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Raidījumā spēlētās dziesmas:

Wild Beasts - Albatross
YC-CY - Dreams Are Coming back
King Krule - Seaforth
Erlend Øye - Shadow in the Water