Mākslinieks Atis Jākobsons, ko vairāk asociējam ar sensitīvu un izjustu glezniecību, labprāt strādā arī grafikas, instalācijas un citos medijos. Viņa rokraksta amplitūda ir no mistikas apvītām figurālām kompozīcijām, līdz abstraktām ģeometriskām formām. Bet arvien šī autora māksla ir bijusi lielā mērā monohroma, noskaņās balstīta un emocionāli “ievelkoša”. Ata Jākobsona darbiem piemīt niansēta materialitāte un suģestējoša noskaņa, kopā radot fascinējošu, teju hipnotizējošu efektu un vēlmi darbā ieskatīties arvien dziļāk un ilgāk.

Atis Jākobsons (1985) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu un izstādēs piedalās kopš 2004. gada. Viņa darbi tikuši izstādīti 11 personālizstādēs un vairākās grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Nesen atklāta jaunākā personālizstāde “Klātbūtne” Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā, kur tā būs apskatāma līdz 2020. gada 8. oktobrim.

Raidījuma vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.