Ogres Vēstures un mākslas muzejā no 26. janvāra līdz 21. martam skatāma Māra Grosbaha un Aivara Slišāna izstāde “Apsolītā zeme”. Abu mākslinieku darbi apvienoti vienotā konceptuālā instalācijā, kur mijiedarbojas fotogrāfijas un telpisks objekts.

Apzināti atsijājot liekas klišejas, mākslinieki tiecas atklāt nepastarpinātu redzējumu, kā pēdējo divu Pasaules karu notikumi tieši Latvijas teritorijā  ir atstājuši nospiedumus, rētas un neizdzēšamas atmiņas zemē, augsnē un kā tās turpina ietekmēt sabiedrības kolektīvo atmiņu.

Aivars Slišāns ir fotogrāfs, foto kluba “Ogre” biedrs. Meklējot domubiedrus un atbildes par foto, vairākus gadus ir darbojies dažādās radošās apvienībās – ‘’Fotoklubs Rīga’’, Ogres fotoklubs un radošajā grupā “Fotomobilizācija”. Piedalījies daudzās vietēja un starptautiska mēroga foto izstādēs: Baku starptautiskajā foto izstādē - fotokonkursā ‘’Tradīcijas un laikmetīgais”, kur ieguvis 3. vietu nominācijā ‘’Portrets”, grupas izstādēs starptautiskajā Narvas foto festivālā ‘’Narvas rudens”, Liepājas Latviešu biedrībā, Rīgas Svētā Pētera baznīcā, Rīgas Mākslas telpā.

Māris Grosbahs ir mākslinieks, kurators, scenogrāfs, pētnieks, radošās laboratorijas Roja Art Lab vadītājs, pasniedzis ASV, Latvijas, Šveices un Lietuvas Mākslas augstskolās. Viņa darbi ir izstādīti  dažādās starptautiskās izstādēs un biennālēs, kā piemēram, Nacionālajā M.K. Čurļoņa mākslas muzejā, Kauņas bienālē - KAUNAS 2022, mākslas centrā MoKS - Mooste, Igaunijā, Gaddis Geeslin galerijā - Teksasas Universitātē.

Vairāk par izstādi.

Raidījumu vada Ieva Saulīte

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Raidījumā spēlētās dziesmas:

Voiceks Voiska – To nevar darīt šeit
Magic Island – Today, My Love
Uldis Stabulnieks – Ejot cauri rudziem