Bijusī Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās Komitejas ēka, vēlāk Pasaules tirdzniecības centrs, tagad MMāja Rīgā, Elizabetes ielā 2 ir spilgts un labi saglabājies pēckara modernisma arhitektūras piemineklis Latvijā. 2020. gadā aizsākās protests pret valdības lēmumu ēku nojaukt, lai tur būvētu nacionālo koncertzāli, kļūstot par vietu diskusijām par padomju un postpadomju arhitektūras mantojumu. 2021. gadā arhitektu birojs “NRJA” lai aktualizētu šo diskusiju plašāk sabiedrībā izveidoja ēkā MAD telpu pop–up galerijas formātā, nododot to dažādiem arhitektiem, māksliniekiem un dizaineriem.

Šogad plaša dažādu kultūras jomas pārstāvju grupa - mākslinieki, arhitekti, mūziķi, filozofi, horeogrāfi, pasākumu producenti - ir apdzīvojuši ēku ar daudzveidīgu saturu, piedāvājot un demonstrējot iespējamo ēkas turpmāku gudras apsaimniekošanas modeli - padarīt ēku par radošuma punktu, kur satiekas dažādu jomu profesionāļi. Kā ne mazāk būtisks potenciāls tiek uzsvērta ēkas pieejamība plašākam sabiedrības lokam. 

2023. gada novembrī savu 30. dzimšanas dienu svin žurnāls “Rīgas laiks” uzsāktot ēkā sociālu eksperimentu un filozofi Arnis Rītups un Uldis Tīrons aicinājuši “drosmīgākos radošos prātus” apvienoties “lai atkal padarītu Rīgu interesantu un pievilcīgu pasaulei, lai mainītu pilsētas attīstības vektoru no pilsētas iztukšošanās uz pilsētas uzplaukumu”.

2023. gada 1. novembrī notika preses konference par MMājas gaišo nākotni un tajā radīto “brīvības teritoriju”, kurā piedalījās “melnās”, “baltās” un “sarkanās galvas”. Raidījumā sarunāsimies ar dažām no ēkas “gaišajām galvām” - nekustamo īpašumu ekspertu, kuratoru un sociālo aktīvistu Jāzepu Bikši un valsts tēla “Misija Latvija” vadītāju un misijas “Jūra 2030” veidotāju, aktīvistu Jāni Nīgalu un izskanēs ekspresintervija ar arhitektu, biroja “NRJA” vadītāju Uldi Lukševicu.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.