Padijs Hārtlijs (Paddy Hartley) ir britu mākslinieks, kurš izmanto keramiku kā savu galveno mediju, kam līdzās arī dažādus citus materiālus, kas precīzāk palīdz izteikt ideju. Viņa interesējošo tēmu lokā ir cilvēka ķermenis, tā izmaiņas un īpatnības visā cilvēka mūža garumā. Autors arī labprāt darbos ietver humoru un dažādu kultūru atsauces.

Rīgā notiek divas autora izstādes. Retrospektīva izstāde ar spēcīgu nosaukumu “Dzīvības cena” skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas aulā līdz 2022.gada 29.septembrim. Tā ietver komentārus par medicīnas sasniegumiem un reizēm pretrunīgajām šo sasniegumu sekām. “Izstādītajos darbos mākslinieks tvēris saikni starp dzīvību un nāvi, veselību un slimību, kontroli un bezpalīdzību, ko sarunās 25 gadu garumā viņam aprakstījuši gan slimnieki, gan ārsti,” vēstīts izstādes aprakstā. Savukārt izstādē "Foetālais valdzinājums" aplūkojama keramikas darbu sērija, kas apzināti veidota kā saruna ar Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzeja ekspozīciju. Māla figūras demonstrē dažādas reakcijas uz muzeja eksponātiem pieturoties pie atziņas, ka atšķirības un variācijas cilvēka ķermenī ir normāla parādība. Šī ekspozīcija ir skatāma līdz 2023.gada 26.janvārim.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.