Mākslinieks Andrejs Strokins galvenokārt strādā ar fotogrāfiju, bet labprāt paplašina izteiksmes līdzekļu robežas, veidojot arī instalācijas. Savulaik pievērsies vernakulārajai fotogrāfijai un turpina uzkrāt anonīmu vēsturisko fotogrāfiju arhīvu. 2017. gadā apvienība "Orbīta" izdeva Strokina veidotu grāmatu "Palladium", kurā apskatāms padomju laika kinoteātra foto arhīvs.

Anderja Strokina rokrakstam piemīt paradoksu, absurda un dažādu konstrastu estētika. Vernakulāro fotogrāfiju izlase, ko autors izmanto instalāciju tipa izstāžu ekspozīcijās, apvij senatnes un savdabīga humora noskaņa.

Andrejs Strokins dzīvo un strādā Rīgā. Ieguvis bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā, piedalījies vairākās ISSP Vasaras skolas meistarklasēs. Piedalījies grupu izstādēs un veidojis personālizstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs. Līdz 2020. gada 28. oktobrim galerijā ISSP skatāma Andreja Strokina personālizstāde “Kosmiskās skumjas”, kas ir arī viens no Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 notikumiem.

Raidījuma vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.