Tēlnieks Pauls Jaunzems jau agri saprata, ka tieši akmens ir viņa materiāls. Šogad aprit 40 gadi kopš autors absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības katedru un strādā ar granītu. Askētiski abstraktās līnijās un formās veidojot savas skulptūras, mākslinieks izmanto tiešās kalšanas metodi. Vispirms top rūpīgi noslīpēta tēma un pārliecinošs stāsts, kura materializācijai pēc tam tiek meklēts piemērotākais akmens. Objektīvi smagā materiāla klātbūtne neierobežo vieglo un nereti apgaroto domas fiksāciju. Darbs sākas tad, kad nevar nedarīt. Zem klajas debess un tikai saviem spēkiem.

Paula Jaunzema darbi brīvi aplūkojami arī Vakarbuļļos, kur mākslinieks strādā. Buļļupes krastā izveidota 30 lielformāta akmens skulptūru ekspozīcija. Savukārt izstāde “Viss ir akmenī III”, kas ir trešā autora personālizstāde izstāžu sērijā “Viss ir akmenī”, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā skatāma līdz 2022.gada 3.decembrim. Tā iezīmē mākslinieka 70 gadu jubileju. Izstāžu zālē un pie muzeja ieejas aplūkojamas 11 akmens skulptūras, kas radītas pēdējo divu gadu laikā.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.