Pēteris Sidars ir mākslinieks, kura radošās darbības lauks ietver dažādas jomas – tekstilmākslu, keramiku,  instalācijas, glezniecību un konceptuālus objektus. Darbs ar materiālu ir svarīga radošā procesa ierosme un nereti izvēlētais materiāls jau ietver daļu konceptuālā ietvara. Autors labprāt eksperimentē, ik pa laikam mainot savus izteiksmes līdzekļus un veido darbu ciklus. Ir strādājis ne vien ar klasisko gobelēnu, bet arī plastmasu, karsto līmi, kūdru, metāla stieplēm u.c. No populārākajiem darbu cikliem ir fotogrāfijas un gleznas ar vārnu kakām, lielformāta laminējumi ar čūsku ādām un darbi ar optisko šķiedru. Pēdējā laikā mākslinieks savus darbus rada no plastmasas pudeļu korķīšiem. Ar darbu “Iztrūkstošais skats ainavā” šogad piedalījās 7. Rīgas Starptautiskajā tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles izstādē QUO VADIS? (Kurp ejam?) Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Ar tādu pašu nosaukumu 2022. gadā kultūras centrā “Siguldas devons” notika autora personālizstāde. Tagad mākslinieks gatavojas personālizstādei Klaipedā 2024. gada augustā.

Mākslinieks Pēteris Sidars (1948, Latvija) mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā un absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu. Kopš 1976. gada regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs, kā arī sarīkojis vairākas personālizstādes. Sidars piedalās arī nozīmīgās starptautiskās konkursizstādēs un simpozijos. Autora darbi atrodas vairākās publiskās un privātās kolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.