Laikmetīgās modes un mākslas duets MAREUNROL'S - Mārīte Mastiņa - Pēterkopa un Rolands Pēterkops - savā daiļradē pievēršas galvenokārt konceptuāliem projektiem ar dziļāku vēstījumu, kas retāk sasniedz funkcionāla apģērba rezultātu, bet ir mākslas notikums. Lai arī galvenokārt viņi darbojas modes dizainā, tā vairāk ir kā izteiksmes līdzekļu bāze ar kuras starpniecību mākslinieki paplašina un pārkāpj ierastās dizaina robežas. “Viņu darbi ir prāta, iztēles un sajūtu konstrukcijas, kas kā jutīgas antenas uztver sava laika vibrācijas, dekonstruē tās, izvelk esenci un vizualizē universālā modes valodā,”raksta kuratore Auguste Petre.

Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” Lielajā zālē līdz 2023. gada 29. decembrim skatāma MAREUNROL'S personālizstāde "Fieldwork: Invisible exercises". Ekspozīciju veido dažādu mediju mākslas darbi un visu telpu caurvij nesinhronizētas skaņas instalācijas. Tā ir līdz šim vērienīgākā autoru vizuālo darbu reprezentācija, kurā autori mākslas valodā stāsta par neredzemo radīšanas procesu.

Raidījumā ar Rolandu Pēterkopu sarunājas Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.