Panajotis Panajotakopulus (Panagiotis Panagiotakopoulos) jeb Taka Taka ir ieguvis profesionāla grima mākslinieka izglītību, bakalaura grādu Gerita Rītvelda akadēmijā (Gerrit Rietveld Academie) un maģistra grādu Nīderlandes Mākslas institūtā. Taka Taka sevi identificē kā profesionālu dragtivistu un mākslas pedagogu, kā režisors veido izrādes House of Hopelezz, Club Church, Amsterdamā. Taka Taka ir, drag kingu nama Løstbois māte, aizbildne un dibinātāja un lepna Jennifer Hopelezz meita.

Taka Taka uz dzīvi raugās caur dragtivisma (drag+aktīvisms) prizmu, praktizējot parapedagoģiskas stratēģijas marginālajai LGBTQIA ++ kopienai. Taka Taka ik gadu sadarbojas ar tādiem institūtiem un kolektīviem kā AIDS Fonds, Global Aids Village, Drag Olympic Games, Begging Babes un Superball the Battle of European Drag Houses.

No 14.februāra līdz 31.martam Rīgā, Dzirnavu ielā 60A - 21 norisinās Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidotā izstāde “Starp mums viss ir labi”, kas aktualizē dzimtes un kvīriskā diskursu, kā arī aicina domāt par šodienas cilvēka identitāti, tās mainību, plūstamību un dažādā pastāvēšanu mums līdzās.

Izstādes pirmajās dienās aka Taka atklāja izstādes publisko programmu ar radošo darbnīcu “Mothers Mothering Mothers: Dragging Warmly” Darbnīcas mērķis bija atklāt ģērbšanās/izģērbšanās un maskēšanās/atklāšanās aktu kā personisku un sociālu iesaisti.

Vairāk par Taka Taka.

*Drag queen/ king/ thing ir persona, kas performatīvas publikas izklaides nolūkos izmanto pārģērbšanos un grimu, lai, ironizējot, spēlējoties ar stereotipiem, dzimuma un dzimtes lomām un to atribūtiem, atdarinātu un bieži vien pārspīlētu feminitāti vai maskulinitāti. Vēsturiski “drag karalienes” (drag queens) parasti ir bijuši geji; tas veidojis daļu no kvīru kultūras. Drag kultūras saknes šodienas izpratnē meklējamas 19.gadsimtā, taču iemiesošanās tieši sieviešu tēlos sakņojas teātra tradīcijās jau Antīkajā Grieķijā un Šekspīra laika Anglijā, kad teātrī visas lomas atveidoja vīrieši, jo sievietēm bija liegts tēlot.

Raidījuma tapšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Mūzika:

Headache - The Beginning of the End
Taka Taka - Fly Like a Drone