Mākslas vēsturniece un kuratore Kristiāna Kārkliņa jau vairākus gadus ir Tēlniecības kvadriennāles Rīga direktore. Kvadriennāles 2020. gada programma tika radikāli mainīta, un globālās pandēmijas rezultātā sākotnējā iecere tika pārstrādāta pavisam citā konceptā, savukārt tēma “Demokrātijas brīnumi” palika nemainīga. Tika veidots publiskais uzsaukums, kas festivāla organizatoriem bija jauns formāts, un no 50 Latvijā dzīvojošu mākslinieku iesniegtajām idejām Rīgas pilsētvidē tiks realizēti 12 mākslas darbi. 

Tēlniecība kā apjomīga un resursus patērējoša mākslas forma, kas lielākoties atrodas publiskajā vidē, raisa gan jautājumus par kultūras un politisko kontekstu vai neitralitāti, gan vēstījumu, ekoloģiju un citām tēmām. Kristiāna Kārkliņa iepazīstinās ar gaidāmo ekspozīciju, kas tiks atklāta ar masku gājienu, kas dosies cauri Rīgas centram sestdien, 2020. gada 5. septembrī. Laikmetīgās tēlniecības festivāls “Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020” norisināsies līdz 31. oktobrim.

Lai raksturotu Kristiānas Kārkliņas plašo interešu loku, jāpiemin, ka paralēli darbam vizuālajā mākslā, kur viņa dala kuratora, producenta un ietilpīgajā organizatoriskajā procesā vēl arī dažādas citas lomas, nodarbojas arī ar mūziku. Kristiāna ir tumšās mūzikas trio "Pamirt" līdere un "post-blackmetal" kvinteta "Eschatos" vokāliste.

Raidījuma vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.