Vika Eksta galvenokārt zināma kā fotogrāfe, bet nodarbojas arī ar kino un performanci. Daļā no šarmantākajiem darbiem viņa izmanto pati sevi kā modeli un mākslas darbu saturu, veidojot asprātīgus pašportretus. Mākslinieces darbus raksturo viegla ironija un apzināta anti-estetizācija. Kā vēsta “Fotokvartāls”: “Vika pievēršas gan eksistenciālām tēmām – novecošana, dzimums un attiecības –, gan vizuālām rotaļām un medija sagādātajām nejaušībām.”

Vika Eksta ir ieguvusi bakalaura grādu mākslās, studējot audiovizuālās kultūras programmā Latvijas Kultūras akadēmijā, maģistra grādu vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī studējusi fotogrāfiju EFTI skolā Madridē programmā Contemprorary Photography and Personal Projects.

Līdz 2019. gada 24. februārim LNMM izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā skatāma Annas Ceipes, Līgas Spundes un Vikas Ekstas izstāde MELOS, (kuratore Līna Birzaka-Priekule). Nesen prezentējusi projektu “Dievs Daba Darbs”.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 18.00-19.00 katru otro sestdienu.

Raidījums top ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.