12. aprīlī, Rīgā ar koncertu atgriežas leģendārā smagā metāla grupa "Napalm Death", kuru var uzskatīt par "grindcore" mūzikas novirziena dibinātājiem.

Protams, viņi Rīgā bijuši ne vienu vien reizi, bet cienot grupu un tās daiļradi, raidījumā neliela retrospekcija uz grupas muzikālo daiļradi.

Lai gan apvērsumu pasaules metāla mūzikā "Napalm Death" veica jau pirms vairāk nekā 30 gadiem, vēl joprojām grupas mūzika un uzstāšanās ir nevaldāmas enerģijas un eksplozīva triecienspēka caurstrāvotas.

Grupa dibināta 1982.gadā, Birmingemā, vairākus pirmos savas pastāvēšanas gadus pieturējās pie jau pārbaudītajiem un atstrādātajiem heavy metal standartiem, taču 80. gadu vidū savā mūzikā sāka iepīt thrash metal un hardcore elementus, kas tai laikā bija kas nedzirdēts.

Galu galā eksperimenti vainagojās ar īpatnēja, līdz šim nebijuša mūzikas stila rašanos, ko varētu raksturot kā īsu ekstrēmas skaņas triecienu, tas savukārt papildināts ar dēmonisku balsi un sociāli politiskiem tekstiem. Šo stilu grupa nosauca par grindcore.

"Napalm Death" ir viena no pasaules ietekmīgākajām pastāvošajām grupām. Grupa radījusi savus ekstremālās mūzikas kanonus, kuru dumpīgais gars un stingrā politiskā pārliecība ietekmējusi un virzījusi daudzus – sākot ar "System Of A Down" līdz "Queens Of The Stone Age" un "Deftones".

Grupas kontā vismaz 15 pilnie albumi, neskaitāmi ep, vēl vairāk dažādu split ierakstu. Paaudzes turpina diskutēt, kurš albums ir labāks, kas klasika, kas vērtība, bet pamatā nekas nemainās – mūzika savai paaudzei.

Raidījumā, kā reiz, no visa pa druskai – no vecās klasiskas, līdz mūsdienām.

“Scum” (1987) , “From Enslavement To Obliteration” (1988) , “Harmony Corruption” (1990) , “Utopia Banished” (1992) , “Fear, Emptiness, Despair” (1994) , “Diatribes” (1996) , “Inside The Torn Appart” (1997) , “Words From Exit Wounds”

Ja mums izdosies koncerta dienā vecos vīrus pierunāt mazai sarunai, tad jau nākamajā raidījumā būs dzirdama arī Bārnija balss.

Programmā:

Scum   
Suffer The Children
Nazi Punks F**k Off      
Breed To Breathe          
The Kill
The World Keeps Turning
Hung
Greed Killing
Unfit Earth
Unchallenged Hate
Siege Of Power
Mentally Murdered
Judicial Slime
The Infiltator
If The Truth Be Known
From Enslavement To Obliteration
Social Sterility
Plague Rages
Cursed To Crawl
I Abstain
Lucid Fairytale
Next Of Kin To Chaos