„Sinepes un Medus” bija populārās un rokmūzikas festivāls, kas norisinājās Madonā no 1991. līdz 2005. gadam.

Festivāls ietvēra gan jauno grupu konkursu, gan arī viesu koncertu. Galvenās godalgas festivālā bija "Lielā sinepju balva" un "Lielā medus balva", kas pirmo reizi tika pasniegtas 1995. gadā.

Festivāla galvenais organizators visu 15 gadu garumā bija Imants Pulkstenis un viņa domubiedri.

Atmodas gados, šis festivāls iezīmēja jaunas vēsmas un pārmaiņas Latvijas mūzikas dzīvē, sākotnēji, kā rokmūzikas un popmūzikas festivāls, gadiem ejot, droši varētu šo nodēvēt par alternatīvās un smagās mūzikas galveno notikumu, jo krietnu daļu mūziķu pēdējos festivāla gados aizpildīja tieši alternatīvās un metālmūzikas grupas.

Šobrīd festivāla virzītājspējs Imants Pulkstens turpina rīkot Madonā par tradīciju vairāku gadu garumā kļuvušo pasākumu mūziķiem – „Ģitāristu Sesija” , kā arī Youtube platformā publiskojot video materiālus no festivāla „Sinepes Un Medus” arhīviem.

Līdz mūsdienām ne visas grupas ir palikušas ierindā, bet šaubu nav, tās ir lieliskas atmiņas visiem, kas piedzīvoja šo lielisko pasākumu.

Gan mūziķiem, gan apmeklētājiem, gan rīkotājiem.

Svarīgākā no festivāla daļām visos gados ir bijusi jauno mūziķu konkurss, kurā savus pirmos panākumus guvuši daudzi Latvijā pazīstami mūziķi un grupas. Festivāla "Sinepes un Medus" konkursā piedalījušies: Bruģis, Vēja Runa, Tumsa, Pienvedēja Piedzīvojumi, Skumju akmeņi, Willow Farm, Herlis, Fact, Mary Jane, Sanctimony, Baložu Pilni Pagalmi, Time After Time, Heresiarh, Inokentijs Mārpls, Rosewater, Rūsa, Gelousy, Exit, Preternatural, Dull Doll, FeiK, Hospitāļu Iela, Skyforger, R.A.P., Dzelzs Vilks, Autobuss Debesīs, PND, Nasty Smile, Zombis un SLOU, The Mundane, Oceanfall, Meldra, In.Stora, Vic Anselmo, Iedomu Spārni, The Signals, Special Cases, IndyGo, Pupociklu Vasara, Age Of Stones, GhettoZloba, Crowd, Astro'n'out, Lietotas Mēbeles No Holandes, Bez PVN u.c.

Neatņemama festivāla daļa bija arī viesu koncerts, kurā 15 gadu laikā uzstājušās daudzas grupas gan no Latvijas gan ārvalstīm. Festivālā kā viesi uzstājušies: Linga, Otra Puse, Prāta Vētra, Līvi, Bruģis, Odis, Opus Pro, No Big Silence, Jauns Mēness, Pienvedēja Piedzīvojumi, Huskvarn, Igo, Herlis, Time After Time, Māsas, Iļģi, Rāpuļi Ar Putniem, Sanctimony, Skyforger, Logo, FeiK, Autobuss Debesīs, Dzelzs Vilks, Ozols, Fomins un Kleins, Hospitāļu Iela, Daruma, Double Faced Eels, Z-Scars, Crowd, Pupociklu Vasara, Mofo, Inokentijs Mārpls, Trendkill Method, Finx.

Programmā:

Mosties Agri Madona
Pienvedēja Piedzīvojumi - Mans Enģel!
PND - Ei tu skaistā meitene
Heaven Grey - Upe
In.Stora - Nāve Pirmdienā

Raidījumu vada Jānis Jansons un Gatis Gavars.