Kā vēsta interneta dzīlēs uzejama leģenda, viss aizsākās 2003. gada 3. oktobrī. Kādā Vecrīgas tējnīcā, kas atradās uz otrās šķērsielas pa labu roku, kad iet no Doma laukuma uz Pils laukumu, baušķenieks Arvīds saveda pie mēriņa pulkākus puišus. Cilājot kausus, runājot vārdus un alkstot muzikālas nākamības, katrs stādījās priekšā kā maz pieredzējis mūziķis, kuram nav pretī turpināt dzīves ritmu mūzikā kopā ar mazpazīstamajiem un nepazīstamajiem jaunā kolektīvā, bet bez Arvīda. Sarunām jūsmīgi raisoties, iezīmējās kopīgs skats nākotnē…

2004. gada 14. augustā Rundāles pagasts izrīkoja zaļumballi Rundāles pils autostāvvietā. Vienam no puišiem, kuri satikās Vecrīgas tējnīcā, kā reiz tamā dienā bija dzimšanas dienas svinības.  Puiši spēlēja ģitāru, dziedāja, un, kā piedien, dzēra sīvo. Kuram tā doma radās, neviens neatmin, taču viens lika priekšā, ka varētu uzspēlēt pagasta zaļumballē.

Tajā vakarā pirmo reizi publiski izskanēja "Dziesma par veceni" un "Uzlūdz dāmas". Pēc koncerta puiši satika nevienu citu kā Pilsrundāles dzejdari Židrūnu Girdauski, kurš izteica piedāvājumu: "Jūsu muzons ir ko vērts, bet vārdi - pēdējais sūds. Ļautiet man rakstīt vārdus jūsu muzonam, un viss būs gerai".

Un te nu mēs esam 20 gadus un četrus albumus vēlāk pēc liktenīgās satikšanās Vecrīgas tējnīcā. Židrūns nenoliedzami kļuvuši par vienu no Latvijas alternatīvās mūzikas stūrakmeņiem, kuru mūzika skanējusi gan mazākajos pagrabos, gan lielākajos festivālos.

Lai atzīmētu kopā pavadīto un pieredzēto, 2. decembrī visi interesenti aicināti atgriezties “Židrūna” vēstures lapās bieži minētā vietā –  Ādmiņu ielā 4. ŽIDRŪNAM 20! Piedalās Bēdu Brāļi un Grupa Adrians Grīns.

Uz sarunu par aizgājušo un nākošo studijā ciemos "Židrūna" ģitārists Ritvars Bīders.

Mazliet arī par jaunākajiem albumiem, īpaši izceļot O.the.band debijas EP “SLICE” un Atlantas blices "15 000 guns" otro albumu “Teratoma”.

Neizbēgami jums tiks atgādināts, kuri pasākumi obligāti jāapmeklē gan pirms, gan pēc “Židrūna” jubilejas.