Nav vajadzīgi pat visi vienas plaukstas pirksti, lai saskaitītu gadījumus, kad tālajā Ziemeļkorejā ir pabijis kāds latvietis. Tomēr tieši totalitārisma citadelē un interneta portālu redaktoru mīļākajā zemē ir tapusi režisora Uģa Oltes jaunākā filma “Atbrīvošanas diena”, kura šajās dienās piedzīvoja pirmizrādi vienā no pasaules varenākajiem dokumentālo filmu festivāliem IDFA Amsterdamā. Lai atklātu vairāk par savu ambicozo projektu, režisors viesosies raidījumā “Vecāks par 60 minūtēm”.

Uģis Olte, kura iepriekšējo veikumu skaitā ir filmas “Dubultie svešinieki” un “King of the Wild Things”, dokumentējis stāstu par teju neiespējamo - avangarda rokeru “Laibach” koncertu Ziemeļkorejā. Skandalozie slovēņi bija pirmie rietumu mūziķi, kas uzstājušies Kima Čenuna pārvaldītajā zemē. Raidījumā runāsim par to, kā notiek filmēšana totalitārismā, ko “Atbrīvošanas diena” atklāj par brīvību Ziemeļkorejā un pasaulē un kas pašam režisoram savā filmā šķiet vissvarīgākais.

Raidījumā izskanēs arī vairākas aktuālas kinoziņas, bet ētera starplaikos skanēs maiga sestdienas pēcpusdienas mūzika un totalitārs avangarda roks.