Raidījums  veltīts kārtējam Jersika Records izdevumam - "The Lost Latvian TV Studio Sessions 1967" - iepriekš nekad neizdotam Latvijas džeza vēstures dokumentam.

Tajā dzirdama leģendārā, par vissavienības vai pat pasaules mēroga džeza bundzinieku tolaik uzskatītā Eināra Raibā (bijis arī grupu Katedrāle un Eolika dalībnieks) spēle kopā ar studijas viesi, kontrabasistu Juri Āķi un pianistu Juriju Viherevu. Apguvis klavierspēli nevis mūzikas skolā un konservatorijā, bet pašmācības ceļā, klausoties ierakstus un tos analizējot, Viherevs ieguva zināšanas, pateicoties kurām kļuva par pieprasītu mācībspēku augstskolās, lasot lekcijas par džezu, un bija pat amerikāņu džeza žurnāla DownBeat Magazine korespondents, rakstot par džeza aktivitātēm PSRS. Autorhonorārus naudā likumīgā kārtā samaksāt nebija iespējams, jo padomju pilsonis nedrīkstēja saņemt dolārus, tāpēc Vihereva mūzikas žurnālista darba atalgojums sešdesmito gadu sākumā bija viņam pa pastu sūtītas džeza plates. Ja tagad vinila plate ir dārga nodeva tikai mūzikas kvēlākajiem cienītājiem, kuri nevēlas aprobežoties ar mūzikas lietošanu digitālajā vidē, tad toreiz plate bija viss - gan vienīgā iespēja tikt pie mūzikas un to sadzirdēt, gan priekšmets bezmaz vai zelta vērtībā. No šīm platēm varēja gūt ne vien mācību un iedvesmu pašiem spēlēt, bet arī labi nopelnīt, tās izīrējot citiem interesentiem pārrakstīšanai vai pat pārdot, jo vienas amerikāņu džeza plates cena šeit bija augstāka par vidējo mēnešalgu.

Divdesmit gadu vēlāk - jau astoņdesmitajos -pianists Viherevs, kurš pārmaiņus uzturējās gan Pēterburgā, gan Latvijā, uzrakstīja grāmatu par džeza vēsturi PSRS, ilgstoši dzīvodams pie Jura Āķa, kurš viņam nopircis rakstāmmašīnu šī darba veikšanai. Grāmata izdota ASV un tikai šajā gadu tūkstotī pirmoreiz arī Krievijā.

Studijas viesi - izdevējs Mareks Ameriks un Juris Āķis - stāsta par šī ieraksta tapšanu, pašiem mūziķiem vienkārši mēģinot nākamās dienas tiešraides koncertam, un nemaz nenojaušot, ka tas tiek fiksēts arī Latvijas radio skaņu inženiera Augustīna Delles nesenā intervijā pieminētā Ungārijā ražotā profesionālā studijas magnetofona lentē. Ieraksts pat nav glabājies kādos radio vai televīzijas arhīvos, bet privātās kolekcijās. Konkrētā 1967.gadā Latvijas TV studijā tapušā ieraksta kopija savulaik atceļojusi no Krievijas un glabājusies pie Jura Āķa, lai pēc ilgiem gadiem atrastos un pēc Mārtiņa Krastiņa restaurācijas būtu izdodama platē.

Raidījums top ar VKKF atbalstu.