Raidījums par grupas Advanced Blue albumu "Svabads".

Pirms diviem gadiem izdzirdot šo trio brīvdabas festivālā "Forest", bija skaidrs, ka latvju rokā ir parādījies kas svaigs ne tikai jaunatklājuma izpratnē vien. Arī savītās halucinogēnās skaņu gleznas veldzē kā kristāldzidra, tikko no akas pasmelta ūdens malks vai neizsīkstošs avots bez krāsas un smaržas, kurā mesties, droši saplūstot ar dabu un, apjaušot sevi kā tās sargātu draugu, nevis savtīgu izmantotāju, kam tas vien prātā, kā nolauzt un paķert līdzi sev šķietami nepieciešamo, lai ar naftas komētu atgrieztos pilsētā. Tās betona labirintos teju viss nupat civilizācijas neskartajā mežā vai pļavā sajustais jau padarīts nekustīgs līdz pat šūnu līmenim (jo nebojājas), sadalīts mazās porcijās un guļ caurspīdīgos plastmasas iepakojumos lielveikalu plauktos, kur vienīgais deficīts ir brīvība.

Ģitārists un vokālists Gustavs Gailītis spēlējot, šķiet, sasniedz transa stāvokli un sērfo paša saceltajos skaņu viļņos, šo viņa šamanisko rituālu viegli vai – tieši otrādi – saspringti un nervozi (līdzsvaram jābūt) ierāmējot abiem ritma instrumentālistiem - basģitāristam Mikum Rūdolfam Stelpam un bundziniekam Oskaram Vismanim. Ja būtu dzirdējis rokgrupu Katedrāle, teiktu, ka te tā reinkarnējusies. Man nebija ne mazāko šaubu par nepieciešamību šo grupu uzaicināt uz savu festivālu “Kartupeļpalma Vējiem Līdzi” Nr.5 š.g. augustā.

Jāpiebilst, ka ar "AdBlue" - jauno ekoloģijai draudzīgo sistēmu dīzeļdzinējiem grupas nosaukumam nekāda sakara nav, bet ar uzrakstu uz cigarešu paciņām gan.

Raidījums "Zibens Pa Dibenu" top ar VKKF atbalstu.