Par grupu Depustūtes pēdējo mēnešu laikā jau rakstījuši daudzi, tāpēc šoreiz citēšu fragmentu no paša rakstītā portālam delfi.lv.

"Nesen, atzīmējot rokmūzikas vēsturē ārkārtīgi nozīmīgās Ņujorkas grupas "Sonic Youth" basistes Kimas Gordonas septiņdesmit pirmo dzimšanas dienu, tika publicētas viņas dažādu laiku fotogrāfijas, un vienā no tām Kima jaunībā redzama krekliņā ar uzrakstu "Girls invented punk rock not England" (Meitenes radīja pankroku, nevis Anglija). Jo, ja meitenes ķeras pie ģitārām un bungām, lai to pavadījumā histēriski izkliegtu savas dusmas un sāpes, nevis skaisti izdziedātu melodijas, tad tas izklausās daudz iespaidīgāk (gan par večiem, gan Angliju), jau iztēlojoties vien, kā šīs par visām pasaules netaisnībām saniknotās, jaunās būtnes ar asajiem nagiem un vēl metāla pīrsingiem tevi plosa, bet tu turpini neprātīgi dejot, viņās klausoties. Ne velti arī trauksmes sirēnām tiek izraudzīti augstāki, griezīgi spalgi toņi, kas nekad nepaliks kaut kādu citu skaņu fonā. Tāpēc līdz ar Rīgas jaunās panku scēnas uzplaukumu pēc pandēmijas kā vispamanāmākā un pieprasītākā daudzu citu vidū izcēlās 75 % meiteņu grupa "ŠŅK". Tagad stafeti no viņām ar vēl jauneklīgāku un brutālāku "hardcore" jaudu pārņēmušas "Depustūtes", pēc debijas albumā "Kretīnu pavadā" vēl dzirdamās oriģinālbasistes aiziešanas viņām pievienojoties arī Karlīnai no "ŠŅK", kas pēdējā laikā iepauzējušas. Ja "ŠŅK" vienīgais puisis ir Emīls pie bungām, tad "Depustutes" šo vīrišķo ceturtdaļu no grupas pārstāv ģitārists Marks.

Grupas nosaukums tapis, "sakrustojot" vārdus "deputāti" un "prostitūtas" ("Deputāti ir valsts prostitūtas"), šīs pašas domas spārnots ir arī viņu gana asprātīgais logo, kas jau manīts uz žogiem un māju sienām, gluži kā savulaik uzraksti "Depeche Mode", "Kino" "Metallica" vai "Nirvana". "Depustūtes" meitenes liek lietā visu savā rīcībā esošo artilēriju, ieskaitot panciski brīvu, bet arī sievišķīgi izaicinošu ģērbšanos koncertos, lai uzsvērtu dziesmās pausto, ka tā nav jāsaprot kā atļauja visādiem "random" vīriešiem palaist rokas."