Raidījums par folkmūziķa Anša Ataola Bērziņa albumu “Pasaver”, kurā skan dziesmas latgaliešu valodā, lielākā daļa no kurām ir paša sacerētas.

No četrpadsmit gadu vecuma iesaistījies Latvijas folkloristu kustībā, dzīvojot Rīgā un Rudzātu pagastā, no 1995. gada vada kapelu “Maskačkas Spēlmaņi”, kas izdevusi piecus albumus ar tautas mūzikas apdarēm un daudz koncertējusi gan Latvijā, gan ārzemēs, bet no 2008. gada sācis dziedāt pats savas dziesmas, ko var darīt akustiski vienatnē, sevi pavadot ar akordeonu vai bajānu, bet albuma ierakstā piedalās arī citi mūziķi ar balsīm un vijolēm, sitamajiem instrumentiem, ģitārām un vienā dziesmā ieskanas arī tāds mūsdienās diemžēl reti izmantots, ar savu gaudojošo skanējumu unikāls instruments kā zāģis. 

Klausoties šajās dziesmās, arī čivļiem sāk likties, ka viņi ne tikai saprot latgaliešu valodu, bet tūliņ paši sāks tajā gan dziedāt, gan arī runāt, jo šīs valodas vārsmas (kā jau izcila dzejnieka dēlam) tik dabiski ieguļ mūzikā, ka tās uztveršanai jau sāk palīdzēt intuīcija, un tas ir kompliments autoram. 

Latviešu glezniecības klasikas pazinēji nekļūdās – uz “Pasaver” vāka redzamais skaistums patiešām ir Vilhelma Purvīša glezna, bet Ansis esot speciāli gaidījis, līdz paiet tie septiņdesmit gadi, kad gleznas izmantošana būtu likumīga un “visi papīri kārtībā”.