Radio NABA raidījums "Zibens Pa Dibenu" būs par grupas "Baložu Pilni Pagalmi" (BPP) otro albumu "Cik Dīvaini".

BPP līderis – dziesmu autors, dziedātājs un ģitārists Māris Šverns pirmsākumos bijis grupas "Inokentijs Mārpls" dalībnieks, pēc tam vairākus gadus nemuzicējis, bet deviņdesmito gadu pirmajā pusē pēc sava kādreizējā grupas biedra un sena drauga Dambja ieteikuma sāka savas dziesmas ierakstīt Tornī – studijā, mēģinājumu telpā un izdevniecībā, kas bija izvietojusies ūdenstornī Pārdaugavā un mājoja tur līdz pagājušās desmitgades beigām. Grupas sākotnējā sastāvā bija Uldis Gedra, kurš spēlē grupā joprojām, un Juris Mežeckis, kurš tagad pazīstams kā ska grupas "Voiceks Voiska" līderis. Albumā "Cik dīvaini" piedalās arī ģitārists Juris Alksnis (vēlāk "Sirke") un Dambis.

Šverns pats sevi dēvē par dziesmdari, turklāt viņš ir ļoti ražīgs, tāpēc savulaik pat ticis dēvēts par Torņa hitu fabriku - Māra dziesmas skan vairāk desmit BPP albumos, vairākos soloalbumos un arī citu grupu izpildījumā. Dziesma "Nē!" no albuma "Cik Dīvaini" sākotnēji kļuva pazīstama dziedātājas Lolitas Roskošas (grupa "Deports uz Debesīm") versijā, kurā tā tika iekļauta izlasē "Eau De Cologne" (vēlāk tā pārtapa par Odekolonu), to spēleja arī grupa "Hospitāļu iela", kam sekoja Torņa aktivitātēs savulaik iesaistītā šīs grupas līdera Edgara Šubrovska projekts "Brāļi un māsas" – izlase, kurā Māra Šverna dziesmas spēlēja vēl daudzas citas grupas.

"Cik Dīvaini" – tas vēl ir pats BPP sākums – grupa pat šo albumu ierakstījusi divas reizes, jo pirmais variants pašiem nepatika, un šodien tie, kuru kolekcijās atrodama "Cik Dīvaini" pirmās versijas kasete, var uzskatīt sevi par vēsturiskas audiorelikvijas īpašniekiem. Studijā par BPP pirmsākumiem un albumu "Cik Dīvaini" stāstīs Māris Šverns un Uldis Gedra, telefoniski sarunām pievienosies Juris Mežeckis.

Informācija par albumu