1995.gadā doom metal grupas “Grindmaster Dead” dalībnieku Pētera Kvetkovska, Imanta Vovera un Edgara Grabovska dibinātā “Skyforger” (latviski - “Debesu Kalējs”) ir, iespējams, starptautiski visplašāk pazīstamā latviešu grupa, kas, pat aizbraucot pirmo reizi uz kādu tālu zemi, sastop tur fanus krekliņos ar grupas simboliku, kā tas bijis, piemēram, Brazīlijā. Turklāt grupa visā pasaulē koncertē, apdziedot mūsu vēsturi latviešu valodā un priecējot ne vien smagās mūzikas fanus, bet arī izraisot interesi par mūsu zemi un tās iedzīvotājiem.

“Skyforger” savus folkmetāla jeb pagānmetāla albumus veltījusi dažādiem latviešu un baltu tautu vēstures posmiem, grupas līderim Pēterim smeļoties iedvesmu vēstures grāmatās un dainās – izdots arī viens folkmūzikas albums “Zobena Dziesma”, bet arī citos albumos bez ģitārām un bungām dzirdami arī tautas instrumenti – kokles, dūdas, ģīga, stabules un tautas dziesmu motīvi.

2003.gadā izdotais albums “Pērkoņkalve” veltīts latviešu mitoloģijai un tajā skan arī pāris dziesmas no grupas pirmsākumiem, kad tikai sākās viņu aizraušanās ar mūsu senču skarbo likteņu pētīšanu.

Studijas viesis – grupas līderis, dziedātājs un ģitārists Pēteris Kvetkovskis.