Jau šonedēļ, 23. un 24. septembrī, Latvijas Universitātē notiks gada gaidītākais pasākums – Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienas 2021. Latvijas Universitāte aicina iedvesmoties pārmaiņām kopā, vienlaikus atzīmējot arī Alma mater 102. dzimšanas dienu.

23. septembrī, kas būs šī gada LU Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienas pasākuma pirmā diena, vakara noslēgumā būs iespēja pievienoties Radio NABA piedāvātajam muzikālajam autorvakaram - raidījumam "Zinātnes vārdā" ar prof. Ivaru Austeru par mūzikas attīstību, nozīmi, zinātni un sabiedrību.

Kā zinātne iespaido mūzikas tapšanu? Kā spēlēšanu? Kā definīciju -- kas vispār ir mūzika? Ko mēs zinām par mūzikas uztveri? Kā zinātne izmanto mūziku savos pētījumos? Vairāk par elektronisko mūziku, bet ne tikai. Ap šīm tēmām vīsim sarunu, kurā mūzikas/mākslas daļu pārstāvēs Mārtiņš Ratniks un Voldemārs Johansons, bet zinātnes - kognitīvo zinātņu pētnieks Jurģis Šķilters.

Raidījuma viesi - LU Datorikas fakultātes Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs, prof. Jurģis Šķilters, mākslinieks, mūziķis, Latvijas Mākslas akadēmijas asoc. prof., Mārtiņš Ratniks un mūziķis, jauno mediju mākslinieks, pasniedzējs Voldemārs Johansons.

Pasākuma FB lapa un video tiešraide.