Raidījumā viesosies Vikipēdijas entuziasti, IT speciālisti Mārtiņš Bruņenieks un Edgars Lecis, kā arī LU Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas studiju nodaļas pasniedzēja Līva Brice.

Raidījumā tiks runāts par Vikipēdijas rakstiem latviešu valodā: kāpēc to ir tik maz (salīdzinot ar lietuviešu un igauņu valodām), kā līdz šim gājis Vikipēdijas maratonā un par cik nozīmīgu zinātnes kontekstā būtu uzskatāms šis resurss.

Daudziem studentiem noteikti ir labi pazīstama sajūta, kad studiju procesā sanāk ielūkoties vienā no vispretrunīgāk vērtētajiem interneta resursiem – virtuālajā enciklopēdijā Vikipēdija, par kuras izmantošanu zinātniski pētnieciskajiem mērķiem joprojām nepastāv vienprātība. IT speciālistus Mārtiņu Bruņenieku un Edgaru Leci var dēvēt par Vikipēdijas entuziastiem, kas brīvajā laikā to „uzrauga” un papildina, savukārt LU pasniedzēja Līva Brice ar Vikipēdiju darbojas akadēmiski, gan pētot, gan izglītojot savus studentus. Arī Latvijas Universitāte iesaistījusies Latvijā notikušajā kampaņā „Vikipēdijas maratons”, kuras iecere ir ievērojami papildināt šo nozīmīgo pasaules informācijas krājumu par Latviju un rakstiem latviešu valodā. „Vikipēdijas maratons” sākās 2015. gada 11. martā, turpināsies līdz septembrim un tagad jau var atskatīties uz līdz šim paveikto.

Raidījumu vadīs Jānis Daugavietis.

Raidījums „Zinātnes vārdā” radio Naba ēterā 95.8 FM iepazīstina klausītājus ar Latvijas augstskolu studējošo un dažādu zinātņu nozaru pētnieku darbiem, eksperimentiem un jaunatklājumiem. Raidījumā tiek iztaujāti topošie un esošie zinātnieki un pētnieki par viņu akadēmisko un praktisko ikdienu, mēģinot runāt par zinātnisko vidi, zinātnieku darbu, sasniegumiem un grūtībām visiem saprotamā un aizraujošā veidā. Raidījums skan otrdienās no plkst. 19.00 līdz plkst. 20.00 ar atkārtojumu svētdienās no plkst. 16.00 - 17.00 arī pieci.lv FM viļņos.