Māksliniece Katrīna Tračuma aprīļa sākumā sagaidīja savas pirmās personālizstādes "Beasts" atklāšanu, kas notika Īrijas pilsētā Korkā. Gleznās un skulptūrās viņa ar spilgtiem un teju visas maņas uzrunājošiem izteiksmes līdzekļiem stāsta par cilvēku atsvešināšanos no dabas un par dzīvniekiem, kuru dzīves ir savijušās ar mūsējām.

Šajā sarunā uzzināsiet par viņas personisko ceļu līdz neierasti krāsainai, saudzīgai un patērētājam (gan mākslas, gan dzīvnieku patērētājam) draudzīgai mākslai, kas tomēr nes līdzi vairāku slāņu nozīmju un simbolikas "kažociņu". Viņas māksla ir politiska šī vārda labākajā nozīmē, iedzīvinot jautājumus, kas attiecas uz mums visiem kā "politiskiem dzīvniekiem" - dzīvnieku tiesības kā taisnīguma tēmu, patērētāju sabiedrības izpausmes un radošo izpausmju brīvību iepretim politiski ekonomiskiem spēkiem, kas labprāt apklusinātu visādus šitādus nemiera garus.

Katrīna uzaicināja arī raidījuma veidotāju Sandri kā īpašo viesi un viņas darbu komentētāju virtuālajā ekskursijā caur izstādi - šeit var noskatīties video ierakstu.

Raidījumā dzirdēsiet arī Katrīnas izvēlēto mūziku.

Mūzika:

Dana Lyons - Cows With Guns (1996)
Moby - We Are All Made of Stars (2002)
The Cure - The Love Cats (1983)
Dmitri Shostakovich Jazz Suite, Waltz No. 2 (1938)
Kevin Hocking, The ABC Showband - All Creatures Great and Small Theme (2002)