Kā jūs domājat, cik karotes medus mūža laikā rada viena bite? Izrādās, ka vajadzīgs 12 bišu mūžs, lai taptu tikai VIENA tējkarote. Mūsdienās, lai nodrošinātu pieprasījumu pēc medus, biškopība diemžēl sekojusi rūpnieciskās lopkopības pēdās, iesaistot intensīvās ražošanas metodes, kas reizēm ir diezgan pārsteidzošas un pat šokējošas. Piemēram, vai esat dzirdējuši par to, kā mākslīgi apsēklo bišu mātes?

Šajā sarunā, kurā piedalās Mārcis Bauze-Krastiņš, dzirdēsiet ne tik daudz par medus derīgumu cilvēkam, bet par bitēm pašām un to, ko cilvēki ar viņām dara. Uzzināsiet, par meža bitēm, dorēm un to, kā atšķiras bišturība no biškopības, par to kā un kāpēc bites medu rada, kāpēc tas vajadzīgs viņām pašām. Dzirdēsiet par to, kā izpaužas ražošanas intensifikācija biškopībā, par varrozi, bišu saimju izzušanas fenomenu, apputeksnētāju skaita sarukšanu kopumā un par to kā mēs katrs varam palīdzēt.

Muzikālajās pauzēs: raidījuma viesa radītā mūzika, kas skanēs viņa topošajā dokumentālajā filmā par bitēm un fragmenti no ASV grupas "Earth" 2008. g. albuma "The Bees Made Honey in the Lion's Skull".

Raidījumu vada Sandris Ādminis.