Šoreiz par zoodārziem un to dzīvniekiem: kāpēc viņi tur ir, kā viņiem klājas?

Dzirdēsiet Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza Dzīvnieku kolekcijas vadītāju Gunu Vītolu un vienu no Latvijas pieredzējušākajiem dabas pētniekiem, zoologu Vilni Skuju - šajā raidījumā skan turpinājums sarunām ar viņiem, kas izskanēja iepriekšējā raidījumā par Francijā no zoodārza izbēgušajiem Latvijas vilkiem.

Mūsdienās vairs nav daudz cilvēku, kas uzskata, ka zooloģiskajos dārzos par katru cenu ir jābūt visdažādākajiem dzīvniekiem - "galvenais, lai mums prieks!". Jau kādu laiku par zoodārzu pastāvēšanas galvenajiem iemesliem priekšplānā tiek likti centieni aizsargāt apdraudētas sugas un izglītot sabiedrību par dzīvniekiem. Jautājumi par to, cik veiksmīgi tas notiek, gan paliek atvērti.

Vai zoodārzs tiešām ir labākais risinājums? Cik liela daļa no apskatei izliktajiem dzīvniekiem ir Sarkanajā grāmatā? Kuri ir Rīgas zoodārza "veiksmes stāsti" ar savvaļā izlaistajiem dzīvniekiem? Kāpēc zoodārzs ir tāds kā hibrīds starp atrakciju parku un zinātnisku iestādi? Uzzināsiet arī par nesen Latvijā konfiscētajiem lielajiem kaķiem - leopardu un pumu, kas nodoti aprūpei zooloģiskajā dārzā.

Spēlētās dziesmas:

Sevdaliza - Human (2017)
Manic Street Preachers - Small Black Flowers That Grow In The Sky (1996)
Latin Quarter - Dominion (1989)
Lou Reed - Perfect Day (Live at the Univesal City, 2000)

Raidījumu vada Sandris Ādminis.