Šoreiz dzirdēsiet par pārsteidzoši darbīgo Liepājas veģetāriešu biedrību, kas tika dibināta 1929.g. pavasarī un kuras mērķi bija "idejiska un praktiska veģetārisma propaganda [..] zinātniska pētīšana, visāda veida cietsirdību, varas darbu un asins izliešanas apkarošana, visu tādu parādību apkarošana, kas veicina cietsirdību, vājina gribas spēku, izsauc jūtu maldīšanos un saīsina mūsu dzīvi.”

Šie pirmskara Latvijas aktīvisti čakli darbojās savā pilsētā - rīkoja lekcijas, diskusijas un izdeva grāmatas un žurnālu par "augstāku fizisku un garīgu attīstību", aizstāvēja gan cilvēkus, gan kaušanai nolemtos dzīvniekus pret varmācību, viņi panāca nodokļa samazināšanu sulām, apguva starptautisko esperanto valodu un eksotisko Mazdaznāna dzīves mākslu. Jau 1929. gadā biedrība sūtīja "trīs «veģetāriešus sportsmenus» Eiropas, Āfrikas un Āzijas studiju ceļojumos, iepazīstoties ar veģetārisma propagandu, žūpības apkarošanu, saimniecisko politisko un kulturelo stāvokli", kuru stāstus plaši atspoguļoja prese, bet par savu lielāko autoritāti uztura jautājumos viņi uzkatīja zaļā dzīvesveida celmlauzi Latvijā - Doru Švīkuli. Vai nav iespaidīgi?

Raidījumā uzzināsiet arī jaunākās ZooZiņas: par "Dzīvnieku brīvības" un vairāku deputātu virzīto kažokādu ražošanas aizliegumu Saeimā, par dzīvniekiem draudzīgiem jeb vegāniskiem produktiem izstādē "Riga Food" un par godalgoto dokumentālo filmu "Gunda", kas stāsta par sivēnmāti un viņas bērniem.

Lai iet labumā!