Ķekavas pusē ir vieta, kur atrodas zirgam draudzīgs stallis un notiek zirgam draudzīgas mācības. Par to visu raidījumā stāstīs zirgu uzvedības speciāliste Laura Sileniece.

Kāda jēga no zirga, ja ar viņu nejāj? Vai tad zirgs nav tam domāts un vai tad nevajag viņiem nodarbināt muguras muskuļus? Kā citādāk zirgs, tā teikt, "atpelnīs savu eksistenci"? Kāpēc šiem zirgiem neliek pakavus? Dzirdēsiet arī par sportam izmantoto zirgu "tjūningu", par zirgu savstarpējo romantiku un par zirgu (un arī kazu) atbalstītu terapiju, kurā zirgi netiek spiesti piedalīties, ja viņi to nevēlas.

Laura Sileniece pēc nodarbošanās ir dizainere, kas meklē veidus, kā dzīvniekam un cilvēkam mācīties ar prieku, bez mocībām, piespiešanas, bailēm un stresa. Viņa apguvusi zirgu uzvedības konsultanta iemaņas pie šīs tēmas ekspertes Justine Harrison un pie Kathy Sierra mācās par to, kā zirga ķermenis atgūst (vai iegūst) savu dabisko kustību diapazonu un par veidiem, kā iedvesmot zirgu eksperimentēt ar kustību un spēles prieku.

Mūzika:

Iļģi - No jūriņas izpeldēja (1996)
Cat Power - Silver Stallion (2008)
LU jauktais koris "Juventus" - Mans zirgs (2014)
Patrick Carney, Ralph Carney - Bojack's Theme (2017)