Šajā raidījumā - savvaļas zirgi, taurgovis un dabas atjaunošana Ķemeru pļavās, kā arī par iemesliem, tostarp divkājainiem, kuras dēļ viņiem draud iznīcināšana.

Eiropas parku dienā Ķemeru nacionālā parka Dunduru pļavās bija iespēja doties safari braucienā, lai apciemotu lielos zālēdājus, kam tur ir mājas.

Savvaļas ragaiņu bars jeb taurgovis ar milzu buļļiem, kas mauro un kārpa zemi, ar teliņiem, kas skraida pa pļavu kā jau bērni, govīm, kas turpat ganās - un mežonīgie zirgiem, kas arī dzīvo kuplā barā. Jauni bracmaņi, krēpēm plīvojot, ar asiem zobiem un spērieniem spēkojas par harēmu, ķēves pieskata kumeļus, kāds vārtās smilšu vannā, kāds dubļu vannā, bet vēl citi brien upītē uzgrauzt kaut ko garšīgu. Brīvi un laikam jau tiešām laimīgi. Dzirdēsiet arī par vietējiem vilkiem, kas dzīvo turpat mežā, met acis uz šiem kustoņiem un apgrauž kritušos.

Dabas atjaunošanas projekts Dunduru pļavās sācies jau pirms 20 gadiem un kopš tā laika ir daudz paveikts, taču šobrīd projekta nākotne birokrātijas un atsevišķu nelabvēļu dēļ ir apdraudēta. Par to visu raidījumā stāsta Andis Liepa - biologs, Ķemeru nacionālā parka fonda vadītājs un lielo dzīvnieku pieskatītājs.

Mūzika:

Roberts Gobziņš - Vilkam govs nokoda kāju (1996)
Keeley Forsyth - Horse (2024)
Biruta Ozoliņa - Zvidzi, zvidzi sermais zirdzen (2001)
Kelly Lee Owens - Re-Wild (2022)
Johan Anders Bær / Dronefolk - Ritni (Frost) (2016)

Foto: Laura Sileniece