Šoreiz Zootēkā saruna ar zvērkopi Velgu Vītolu, ko reizēm sauc par "lāču mammu", lai gan viņa Līgatnes dabas takās ir palīdzējusi izaugt dažādiem no nelaimēm paglābtu zvēru mazuļiem. Dzirdēsiet viņas domas par lācenes Mades traģisko galu 2012. gadā (kad viņa atkārtoti izbēga no nožogojuma Līgatnē) un par cilvēku piebaroto lāci, kura dzīve beidzās līdzīgi tagad - 10 gadus vēlāk.

Par vajadzību izglītot sabiedrību, lai neļautu valdīt bailēm, par zvēru piebarošanu un viņu mazuļiem, un par dīvainību, ka vienlaikus ar lūšu medību aizliegšanu stirnas un mežacūkas pasludināja par nelimitēti medījamiem dzīvniekiem, kaut gan iepriekš tieši arguments pret lūšu medību aizliegumu bija, ka tiks "izkostas" stirnas...

Velga Vītola arī atzīst, ka daļu cilvēku "sabojājusi" arī viņa pati - neapdomīgi, bez skaidrojumiem publicējot fotogrāfijas, kur viņa redzama "bučojoties" ar lāčiem, kā dēļ savulaik viņu atlaida no zvērkopes darba.

Mūzika:

Anika - Finger Pies (2021) Kate Bush - Night Scented Stock (1980)
London Symphony Orchestra, Leslie Howard, Claudio Abbado - Stravinsky: Petrouchka / Dance Of The Peasant And The Bear, Dance of the Gipsy Girls (1981)
Radiohead - Hunting Bears (2001)
JUUK - Skleroze (2019)
Sufjan Stevens - Sleeping Bear, Sault Saint Marie (2003)