Albums, kuru “Nebijušu Sajūtu Restaurēšanas Darbnīca” aicināja iedziedāt Ievai Akuraterei, kura, kā stāstījusi pati, jau pirms tam bija piedalījusies dažādās Hardija Lediņa un Jura Boiko rīkotās performancēs, kas fiksētas arī fotogrāfijās, bet kā dziedātāja vēl nē. Ieva jau tajā laikā bija kļuvusi par populārāko dziedātāju Latvijā ar savu darbību divās ļoti dažādās grupās - Jura Kulakova “Pērkonā” un Jura Riekstiņa “K.Remontā” (sk. “Zibens Pa Dibenu” arhīvā), un arī kā folka solomaksliniece, dziedot pašas spēlētas ģitāras pavadījumā vienu no spilgtākajām atmodas laika dziesmām “Manai Tautai (Palīdzi Dievs)”, bet tik avangardiskā un nepieradinātā veidā spēlējusies ar savu balsi un improvizējusi viņa vēl nebija.

Atšķirībā no iepriekšējiem “NSRD” ierakstiem, kas izplatījās, interesentiem tos citam no cita pārrakstot magnetofona lentēs, šis tika tiražēts “Aptuvenās Mākslas Aģentūras” izdotās kasetēs ar skaistu vāka dizainu, kura autore ir Dace Lielā, un tās bija nopērkamas tikai veikalā “Forums”, kas atradās arkā Kaļķu (toreiz Ļeņina) ielā 24 līdzās pirmajam Rīgas kazino ar tādu pašu nosaukumu un kafejnīcai “Allegro”, kas bija Rīgas rokkluba cilvēku tikšanās vieta, kas vēlāk pārtapa par klubiem “Pepsi Forums”, “Roxy” un “Kabarē Burlesque”. Vēlāk, jau ap 2000.gadu, Hardijs Lediņš šo albumu izdeva arī kompaktdiska formātā, bet ar citu, daudz pieticīgāku noformējumu.

Pastāvīgā “NSRD” dalīniece Inguna Černova (tagad Rubene) atceras, ka daļa no muzikālā materiāla, kas skan šajā albumā, tapusi jau iepriekšējos gados – arī uz vāka lasāms, ka tas ierakstīts no 1987. līdz 1989.gadam. “NSRD” daiļradei veltītais portāls pietura.lv vēstī, ka skaņdarbs “Kurmja Aptuvenie Ceļi” iekļauts arī gadu iepriekš izdotajā albumā “Neskaties”, un tas skanēs arī gaidāmajā “NSRD” izlasē, kas iznāks vinila plates formātā 2017.gada oktobrī. Pati Inguna šajā ierakstā neesot piedalījusies, bet pie vairāku dziesmu autoriem bez Lediņa un Boiko minēts sākotnējais “Dzelteno Pastnieku” dalībnieks Mārtiņš Rutkis, kurš arī kopā ar Ievu “Radio NABA” studijā stāsta par šo albumu.

Albumu var noklausīties un lejupielādēt vietnē pietura.lv