• Otrdiena, 2017. gada 21. novembris
  • Vārda diena: Andis, Zeltīte
  • Rīgā +1 °C, D/DR vējs, 2,10m/s vējš m/s, 757,89mm Hg, 100,00%

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

NABA rīts

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

#69 "Tesa" albums "Heartbeatsfromthesky" (2008)

Grupas "Tesa" spēlētā mūzika tikusi dēvēta par postmetālu un arī postroku, bet tā ir tikai klasifikācija, vadoties pēc terminiem, kas kaut kādu iemeslu dēļ radušies un plaši tiek lietoti.  Trio, kura dalībnieki pirms tam bija spēlējuši grupās "In.Stora", "Kriegopfer" un "Les Corte", paši ir nonākuši līdz tai  mūzikai, ko viņi spēlē, Protams, ka katram ir kādi iedvesmas avoti, bet "Tesa" nav centusies tos akli kopēt, un tāpēc viņu skaņdarbus vispiemērotāk būtu saukt par ģitārsimfonijām, kurās paši Tesas dalībnieki mēģinājuši uzgleznot savas iedomu ainavas. Tas ir vislabākais priekšnoteikums, lai taptu kaut kas tāds, kas raksturīgs tieši šim dalībnieku sastāvam, un tieši trio katram no dalībniekiem dots vairāk muzikālās telpas nekā lielākos kolektīvos. To jūt un novērtē arī klausītāji - Latvijā "Tesas" koncerti vienmēr ir pārpildīti, un grupa daudz koncertē arī ārzemēs. Tesas mūzika ir pārsvarā instrumentāla, bet Jānis un Kārlis kā instrumentus izmanto arī savas balsis. Viņu pirmie albumi pat tika izdoti Krievijas ierakstu kompānijā "Old Skool Kids", ar kuru "Tesas" dalībniekiem bija izveidojušies kontakti kopš darbošanās hardcore lauciņā.
"Tesa" radās 2005.gadā. Pirmie divi izdotie albumi "Tagad" un "Nekad" bija īsformāta, un "Heartbeatsfromthesky" bija pirmais pilna garuma albums, kas tika izdots vinila platēs – "Tesa" šim formātam palikusi uzticīga arī vēlākajos albumos, jo tad cilvēks to albumu noklausās no sākuma līdz galam, jo tas arī ir notikums.

Raidījumā viesojas grupa pilnā sastāvā -  bundzinieks un visu "Tesas" albumu dizaina autors Jānis Burmeisters, ģitārists Dāvis Burmeisters un basģitārists Kārlis Tone.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

Viesos stand-up komiķis Rūdolfs Kugrēns

Jau šonedēļ pirmizrādi piedzīvos Rūdolfa iestudētā stāvizrāde "Prieks". Šajā performancē komiķis izmantos iespēju skaļi padomāt par to, kas rada prieku, kas to sabojā un kāpēc mums ir tik svarīgi justies priecīgiem. Kaut arī stand-up komēdijas žanrs Latvijā ir salīdzinoši jauns, arvien vairāk pieaug skatītāju interese par šāda veida pasākumiem, par to liecina lielais apmeklētāju skaits uz Rūdolfa iepriekšējām izrādēm "Fiasko" un "NēNuJā". Ar šīm izrādēm Rūdolfs ir ceļojis pa dažādām Latvijas vietām (ceļojošā festivāla "Vadātājs" ietvaros), lai iepazīstinātu skatītājus ar šo komēdijas žanru.

Raidījumā klausīsimies Rūdolfa izvēlētās dziesmas, kas saistās ar viņa bērnību, ceļošanu, iedvesmas avotiem, komēdiju un citām tēmām. 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Conexao FM Brasil

22:00

Skaņu mežs

Atskats uz festivālu "Skaņu mežs'2017" II

Pretēji iepriekšējam raidījumam, šoreiz vairāk koncentrēsimies uz koncertu ierakstiem nekā pārdomām un informāciju.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika