• Trešdiena, 2020. gada 5. augusts
  • Vārda diena: Osvalds, Arvils
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

Tiešraidē Saeimas plenarsēžu translācijas var klausīties internetā, laikā, kad notiek Saeimas sēdes.

Windows Media formātā mms://lrsaeimaw.latvijasradio.lv/ppsaeima

MP3 formātā http://lrsaeimamp.latvijasradio.lv:8022/listen.pls

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

17:00

Lejasmeijere

Plaisas lakricā un matriksā

Šoreiz “Lejasmeijere” skatās izstādi “Sāls pieskāriens” galerijā “Grata JJ”, kur dažādi pārsteidz Ievas Carukas un Alvida Šalkauska darbi, tad turpina brīnīties par Ilmāra Znotiņa personālizstādi “Latgales ļaudis” Latvijas Fotogrāfijas muzejā, ievieto tās apskatu rubrikā “Ārpus laba un ļauna”, salīdzina to ar Intas Rukas personālizstādi “Zem tām pašām debesīm” Mūkusalas mākslas salonā, sirdsmieram paklausās “The Magnetic Fields”, ieklīst Rīgas Biržā, kur tikko atklāta Ivana Aivazovska gleznu retrospektīva “Gaismas metafizika” un neliela 19. gadsimta marīnu ekspozīcija, no viļņiem un šļakatām šais izstādēs iedvesmojas nākamajā raidījumā pastāstīt par kādu jaunas modes mākslinieces sērferu subkultūras iespaidotu tērpu kolekciju, rubrikā “Tīrs prieks” priecājas, ka galerija “Māksla XO” par pāris nedēļām pagarina izstādi “Kā Marko Mētams satika Helēnu Heinrihsoni”, un raidījuma izskaņā pievēršas divām reklāmas pauzēm pēc kārtas, raidot saturu, kas tapis sadarbībā ar Elīnas Vītolas un Ievas Kraules-Kūnas “Mākslinieku krīzes centru” galerijā LOW, kā arī sadarbībā ar Rīgas cirku, kurā jau otro sezonu darbojas trupa KVADRIFRONS – progresīvākā trupa šaipus Daugavai! Informācijai par izrāžu “Brīnuma skartie” norises laikiem oktobra otrā pusē un novembrī sekojiet šeit, bet par “Mākslinieku krīzes centra” aktivitātēm un piedāvājumu uzziniet šeit.

Lasīt vairāk

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Zinātnes vārdā

Neuzartais kūdras lauks

Latvija tiek pamatoti uzskatīta par kūdras lielvalsti. Kūdras eksports gadu no gada pieaug. Taču ne viss kūdras pasaulē ir skaidrs un saprotams. Viens no šādiem nezināmajiem jautājumiem ir zemā tipa kūdras izmantošanas iespējas. Latvijas uzņēmēji pagaidām necenšas riskēt ar šī mazāk zināmā resursa komercializēšanu. Tikmēr Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes vadošais pētnieks Jānis Krūmiņš soli pa solim izzina šo „neuzarto lauku”.

Raidījumā „Zinātnes vārdā” Jānis stāsta gan par zemā tipa kūdras inovatīvo potenciālu, gan arī par kūdras industrijas aizkulisēm.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Signāls

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Amber Muse

Epizode #154

House un lauztie ritmi ir šī raidījuma noskaņojums, tiks atkskaņoti DJ Sneak, Will Saul, CYRK, Annas Wall, Lucretio un citu mākslinieku skaņdarbi.

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika