• Sestdiena, 2020. gada 8. augusts
  • Vārda diena: Vladislava, Vladislavs, Mudīte
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

19:30

KŪL

20:00

Mūzika

21:00

Estonauts

22:00

Mūzika

Jaunumu apskats

Raidījumā atskaņosim jaunus skaņdarbus no Cosmic Monkey (NEI), Dom Trauma, Oriole, Nesra, Tripplexis (Oyaarss), KOSHI, Krusa un Medniex (Valters Mednieks).

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

Era of Dance: RadioDejas – Super FM 25! (2.daļa)

Mūzikas un laikmetīgās kultūras pasākuma Era of Dance ietvaros sestdien, 9. novembrī norisinājās RadioDejas – Super FM 25 gadadienai veltītā diskusija, kuru moderēja bijušais "RadioDeju" un "Super FM" ētera personība - GarJānis!

Piedalījās: Jānis Krauklis – "Radiodejas" un "Super FM" " līdzdibinātājs, vinila dīdžeju kultūras aizsācējs bijušajā Padomju Savienībā, Mārtiņš Brīvnieks jeb DJ Martini jeb Mārtiņš Brīvnieks – Radiodejas / Super FM / EHR ilgadējais menedžeris.

Pēc Berlīnes mūra krišanas par jaunās mūzikas revolūcijas flagmani neatkarīgajā Latvijā kļuva "Radiodejas" - pirmā nevalstiskā radiostacija bijušajā Padomju teritorijā. 1992. gadā nelielai domubiedru grupai – Uģim Polim, Jānim Krauklim un Aldim Kušķim - radās ideja izveidot Latvijā neatkarīgu radiostaciju - "Radiodejas", kas raidīja ultraīsviļņu (68,93 UĪV) diapazonā, jo raidīšana FM diapazonā tolaik vēl nebija oficiāli atļauta.

"Radiodejas" bija nekomerciāls projekts. Galvenais mērķis bija sniegt klausītājiem iespēju dzirdēt Eiropas aktuālo deju mūziku un radiostaciju repertuāru. Pēc nepilniem diviem gadiem “Radiodejas" pārgāja uz FM diapazonu un 1994. gada novembrī sāka raidīt Baltijā pirmā datorizētā radiostacija "Super FM".

90.gados "Radiodejas" un "Super FM" kļuva par jaunas elpas un dzīvesstila vektoru jaunatnes vidū neatkarīgajā Latvijā. Radiostacijas veidotāji Pārdaugavā atvēra (tajā laikā lielāko) deju klubu "Super FM". Klubs kļuva par īstu spēka centru jauniešu vidū un izaudzināja nākamo Latvijas dīdžeju paaudzi, kas uzskatāms par SUPER FM autoru nozīmīgāko atstāto mantojumu. Mūsdienās Uģa Poļa ideja jau izaugusi par īstu milzi, kas saucas "EHR Group".

Berlīnes mūra krišanas 30. gadskārta norisinājās mūzikas un laikmetīgās kultūras pasākuma Era of Dance zīmē no 8 līdz 10. novembrim bijušajā LU bio.fakultātē un Spīķeru koncertzālē.

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika