• Sestdiena, 2020. gada 8. augusts
  • Vārda diena: Vladislava, Vladislavs, Mudīte
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

12.oktobris - Arvīda Griguļa dzimšanas diena

Tāpēc šajā raidījumā dzirdēsim paša autora lasījumā šedevrus no Lex Poeticus 2006, arī fragmentus no filmas "Kad lietus un vēji sitas logā". Būs arī Arvīda Griguļa "Nemēģiniet mani iebiedēt" lasījums turku valodā. Un, protams, dziesmas ar jubilāra dzeju. Divas.

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

"Greenwashing" jeb "zaļo pīlīšu pūšana"

Kas tas ir - "greenwashing"? Vai esat tādu vārdu dzirdējuši? Droši vien jā, ja esat piederīgi "zaļajam burbulim". Ir bijuši mēģinājumi šo jēdzienu latviskot, populārākie ir "zaļmaldināšana" un "zaļo pīlīšu pūšana". Kā jau nojaušat, jēdziens attiecas uz zaļas miglas pūšanu acīs. Kā tieši tas izpaužas dzīvē, kā to atpazīt, kā sevi un savu ģimenei no tā pasargāt, radio Naba studijā runāsim ar vides eksperti Ilzi Neimani. Savukārt par to, vai "Zaļās karotītes" jaunākais video ir "greenwashing", vai nav, un to, ko tad īsti nozīmē bioloģiskā lauksaimniecība, intervijā stāstīs eksperte Liene Brizga - Kalniņa.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Mācāmies komatus ar Ilmāru Šlāpinu

Šogad iznāca filosofa, atdzejotāja, publicista, dīdžeja un vienkārši daudzpusīgā intelektuāļa Ilmāra Šlāpina otrais dzejoļu krājums “Es nemāku, komatus”, kas nojauc robežas starp bērnu un pieaugušo dzeju.

Sestdien raidījumā sarunāsimies par krājuma tapšanu, par to, vai ir tāda bērnu un pieaugušo literatūra, filosofa skatījumu uz dzeju un dzīvi un daudz ko citu. Raidījumā skanēs bērnišķīgas pieaugušo dziesmas.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunākie albumi no Dienvideiropas

Raidījumā apskatīsim jaunākos šogad izdotos dažādu žanru albumus no Dienvideiropas valstīm. No Grieķijas pirmoreiz būs "gothic/doom/darkrock" kvintets "Spineless" ar debijas LP "Speaking Of Chaos And Relative Peace". No Itālijas būs trīs grupas, divas jau bijušas agrāk - Modenas klasisks "shoegaze" kvartets "Rev Rev Rev" ar trešo LP "Kykeon" un Florences "dreamgaze" kvintets "We Melt Chocolate" ar debijas LP "We Melt Chocolate", kā arī jauns Neapoles "gothic/shoegaze" trio "Solitude in Apathy" ar debijas EP. No Spānijas pirmoreiz būs divas grupas - Galīcijas "altrock/postmetal" kvintets "Agoraphobia" ar otro LP "Unaligned" un Madrides "postpunk" kvintets "Ice Haven" ar debijas LP "Cold Blue Line". No Portugāles ar trešo LP "Reflections" būs "psychodelic/doom" kvartets "The Black Wizards" (bijis raidījumā ar diviem agrākajiem LP).

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Zeme

01:00

Mūzika