• Sestdiena, 2020. gada 25. janvāris
  • Vārda diena: Sigurds, Zigurds, Sigvards
  • Rīgā +1.1°C, DR vējš 0.9m/s, 759mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

#DigitālāsBrokastis

08:15

#DigitālāsBrokastis

Papildinātās realitātes tehnoloģijas Tokijas Olimpiskajās spēlēs

Kādas Intel tehnoloģijas vairos skatīties prieku Tokijas Olimpiskajās spēlēs? Latvijā radītā Winmill tehnoloģija rada jaunu veidu kā hokejā trenēt vārtsargu asumu. Igaunijā pirmais elektriskais bez-šofera sabiedriskā autobusa maršruts. Vai ir vērts pirkt jaunos Apple produktus? Nogaršo jaunāko #DigitālāsBrokastis raidījumu podkāstā!

Lasīt vairāk

09:00

#DigitālāsBrokastis

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

14:00

Mūzika

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

17:00

NABA Top

Vakara pārraides

19:00

Fono-Grāfs

Filozofs bez galvas

Trīspadsmitais septembris šogad ir melnā piektdiena, kad pie radio Naba klausītājiem atgriežas raidījums Fono-Grāfs.

Raidījums atbilstoši noskaņām šajā zīmīgajā datumā pievērsīsies tēmai par galvām bez ķermeņa, jo piektdiena 13 ir metālmūzikas cienītāju pulcēšanās diena, bet viens no galvenajiem metālistu atribūtiem ir skeletgalva visdāžādākajās variācijās. Arī filozofi nereti, piepalīdzot politiskiem vai idejiskiem nelabvēļiem, ir burtiskā nozīmē zaudējuši galvas un ir ziņas, ka ne visām filozofu galvām palaimējās beigt savas zemes gaitas kapā. Raidījumā pētīsim, kādos ceļos Dekarta galvaskauss nokļuva Dabaszinātnes muzejā, kura filozofa galvu un ar kādu nolūku mēģināja iekonservēt māla traukā, ar kura filozofa galvu studenti spēlēja futbolu, un kurš personāžs gribēja izveidot domājošu galvu? Protams, arī Latvijā ir dzirdēti stāsti par filozofu pazudušajām un pat no kapiem izraktajām galvām. Tāpēc raidījuma veidotāji centīsies atšķetināt leģendām apvīto stāstus un noskaidrot, vai galvu iekārotāji bija viņu ideju cienītāji vai pretinieki.

Tradicionāli izskanēs 27.  paragrāfs no Leibnica darba radioiestudējumā Radiomonadoloģija, kā arī būs dzirdama reportāža no kāda koncerta Latvijas metālistu galvaspilsētā. 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Bioritmi

22:00

Histērija

2009 - Tech Freak Recordings

Pirms desmit gadiem savu darbību noslēdza divu Lelbritānijas Drum & Bass mūzikas veterānu Mark Caro (Technical Itch) un Dylan Hilsley (Dylan) sadarbības projekts - mūzikas izdvniecība "Tech Freak Recordings". Tas bija laiks, kad ar Dylan (izdevniecība "Freak Recordings") un Robyn Chaos (DJ aģentūra "Anger Management") svētību 2003. gadā izveidotā D&B pasākumu sērija "Therapy Sessions" bija uzņēmusi apgriezienus. "Tech Freak Recordings" bija paredzēta kā platforma "Therapy Sessions" dalībniekiem savu muzikālo projektu / eksperimentu izdošanai. Savu 5 gadu pastāvēšanas laikā tika izdoti 3 albumi (LP), 1 izlase un 1 mini albums (EP). 2013. gadā gan tika izveidota jauna platforma ar to pašu mērķi- "Therapy Sessions Recordings", bet tas ir cits stāsts.

Raidījumā ieklausīsimies "Tech Freak Recordings" izdevumos, kas tika remasterēti un pārizdoti digitālā formatā 2017-ajā gadā ar Tech Itch Recordings un Freak Recordings gādību.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika