• Piektdiena, 2020. gada 28. februāris
  • Vārda diena: Skaidrīte, Justs, Skaidra
  • Rīgā +0.6°C, ZR vējš 1.3m/s, 745mm Hg, 88%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

Tiešraidē Saeimas plenarsēžu translācijas var klausīties internetā, laikā, kad notiek Saeimas sēdes.

Windows Media formātā mms://lrsaeimaw.latvijasradio.lv/ppsaeima

MP3 formātā http://lrsaeimamp.latvijasradio.lv:8022/listen.pls

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. LU Botāniskajā dārzā jauno sezonu sāk Tropu tauriņu māja

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā jauno sezonu sāk Tropu tauriņu māja. Tropu tauriņu mājā dabiskajai videi pietuvinātos apstākļos mitinās tauriņi no Centrālamerikas, Dienvidamerikas un citiem eksotiskiem pasaules reģioniem. Februārī tauriņu mājā būs aplūkojamas dažādas tauriņu sugas – košie zilie morfīdi, iespaidīgie pūčtauriņi, maskēšanās meistari Indijas lapu tauriņi, dižtauriņi un citi.  Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērta katru dienu botāniskā dārza darba laikā.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Zinātnes vārdā

Kā taisīt biznesu Persijas līča valstīs?

Latvijas Universitātes pētniece, sociālantropoloģe Agnese Cimdiņa savu pētniecisko interešu lauku sauc par biznesa antropoloģiju. Pašlaik viņa Latvijas Universitātē īsteno visnotaļ eksotisku pētījumu par Ziemeļvalstu viedo tehnoloģiju uzņēmumu iekļūšanu Persijas līča reģiona tirgos. A.Cimdiņa jau ir vairākkārt pabijusi Apvienotajos Arābu Emirātos un Bahreinā, kur runājusi ar vietējiem un Ziemeļvalstu uzņēmējiem, piedalījusies uzņēmumu vadības sēdēs, novērojusi vietējo „lietu kārtību” jeb, citiem vārdiem, veikusi savu antropoloģisko lauka darbu.

Šajā sarunā A.Cimdiņa stāsta par t. s. Līča valstu kultūru īpatnībām un piedāvātajām uzņēmējdarbības iespējām, kā arī par mūsu stereotipiem attiecībā uz šo reģionu. „Ja Latvijas uzņēmējs vēlas uzsākt biznesu Līča valstīs, viņam jārēķinās ar ilglaicīgu fizisku klātbūtni reģionā. Attālināti bizness nesekmēsies,” ar saviem pirmajiem secinājumiem raidījumā dalās A.Cimdiņa.

Raidījumu vada Mārtiņš Kaprāns.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Signāls

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Amber Muse

Amber Muse epizode #122

Šajā raidījuma epizode Taran & Lomov gatavo kārtējo muzikālo piedzīvojumu. Tas iesāksies ar skaņdarbiem, kuriem piemīt sulīgas perkusijas, turpināsies dub un deep techno noskaņojumā un beigsies ar skaistiem klasiskiem house mūzikas ritmiem. Dzirdēsiet mūziku no Franck Roger, Black Loops, Lando, Raam, A45, James Teej u.c.

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika