• Sestdiena, 2020. gada 25. janvāris
  • Vārda diena: Sigurds, Zigurds, Sigvards
  • Rīgā +1.3°C, DR vējš 1.8m/s, 759mm Hg, 85%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

Latviešu zvaigznājs

Kur atrodas Lata viesu, jeb Lat-viešu dzimtā zvaigzne? Govs zvaigznājā. To sauc arī par Vērsi vai Tauru. Spožākā zvaigzne - Oranžais milzis - Aldebarans. ZB piedāvā nosaukumu Al-de-Korovs. Atrodas 65 gaismas gadu attālumā. Latvijas debesīs vislabāk redzams ziemā. Pa kreisi uz augšu no Al-de-Korova atrodas Au-Rīga, pa labi uz augšu ir Plejādes - tās sauc arī par Sietiņu.

Paskaties debesīs - Govs zvaigznājā ar neapbruņotu aci var saskatīt 125 zvaigznes. Bet Lata zvaigznes viesi, jeb Lat-vieši paskatījās no kosmosa un izvēlējās Rīgas jūras līci, jo tas viņiem atgādināja govs seju no sāniem ar aci - Roņu salu.

Šajā raidījumā kosmonauti Arnis Kundziņš un Roberts Gobziņš veselu brīdi - stundu ved klausītāju zvaigžņu pasaulē. Dara to aplinkus - runā un spēlē dziesmas par visu ko, tikai ne par zvaigznēm, jo viss, ko raida NABA, agri vai vēlu tiks uztverts ...

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Ielu māksla pilsētā

Kāda ir "street art" jeb "ielu mākslas" vieta mūsdienu urbānajā vidē? Vai tā pamazām kļūst par ikvienas modernas pilsētas tēla normālu un vēlamu sastāvdaļu, vai arī tomēr vēl joprojām ir mākslinieciski talantīgu huligānu izteiksmes līdzeklis? Kādas ir tendences pasaulē un kādas ir tendences Latvijā?
Šos un vēl citus jautājumus sestdien uzdosim māksliniekiem Ērikam Caunem, Kristapam Zelmenim un Lazy Bra. Savukārt par kādu "street art" meistarklasi, kas jau pavisam drīz notiks Tallinas ielas kvartālā, pastāstīs Džesika Lubāne.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Rvīns Varde par to, "kas te notiek"

Klausīsimies sarunu ar humānnaturālistu, "Rīgas Laika" šifrētāju un autoru Rvīnu Vardi. Pļāpāsim par viņa debijas grāmatu "Kas te notiek" un aicināsim uz tās atvēršanas svētkiem.
Mazliet arī par iedvesmu, dabu un tekstu, par kuru pirms desmit gadiem varēja notiesāt.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunākie "dreampop/dreamgaze" albumi no ASV

Raidījumā apskatīsim astoņas grupas un piecas būs pirmoreiz. Vairākas jaunas "dreampop" grupas izdevušas debijas ep - Miniapolisas (MN) kvintets "Deliah Fang", Los Andželosas (CA) kvartets "Cosmo Gold", Oklahomas OK) kvartets "Pigments" un Ņujorkas kvartets "Sooner" (būs ar otro ep). Pirmoreiz būs arī melodiskais "psychodelic/dreampop" kvartets no Cincinati (OH) "Sungaze" ar debijas LP "Light In All of It". Grupa ir vīra/sievas - Ian Hilbert un Ivory Snow veidots projekts. Izdoti trīs jau agrāk izziņotie un gaidāmie debijas LP. Divi kvalitatīvi Austinas (TX) "dreampop/dreamgaze" kvarteti izdevuši debijas LP - "Blushing" - LP "Blushing" un "Silver Bars" - LP "Center of the City Lights". Abu grupu EP bija augstās vietās 2018.gada EP TOP 20. Un Cincinati (OH) "dreamy/psychgaze" trio "Slow Glows" izdevis debijas LP "Stargaze Rock`n`Roll" (grupa bijusi raidījumā ar otro ep).

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Zeme

Vintāžas sārangī #2

Otrajā pārraidē par vintāžas sārangī ierakstiem klausāmies divus meistarus - Nabi Bakhsh Khan no Panipatas gharānas un Umrao Bundu Khan no Deli gharānas. Skanēs trīs 70.gados ierakstītas rāgas - shuddh behag, multani un bhimpalasi.

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika