• Sestdiena, 2020. gada 15. augusts
  • Vārda diena: Dzelde, Zenta, Zelda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

23.novembrī Lietuvā atzīmē Karavīru dienu

Šajā raidījumā - pasaka "Es redzēju bāleliņ", lietuviešu karavīru repi un latviešu komentāri par militāro ēdienu MRE.
 

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Piens

Zaļā pļavā ganās gotiņas. Spīd saulīte, debesis ir zilas, zilas. Gotiņas ēd zālīti, pieēd pilnu vēderu un ir laimīgas, ka var mums, cilvēkiem, dot pienu. 
Vai tiešām?
Ko mēs zinām par mūsdienu industrializēto lopkopību? Kāds ir piena ceļš no gotiņas līdz mūsu ledusskapim? Radio Naba studijā Sandris Ādminis un Zane Nuts. Jautājumus uzdod Sanita Rībena, Grieta Savicka (viņa arī #NezālesZiņas redaktore) un Didzis Taurītis (viņš arī raidījuma mūzikas redaktors).

Raidījumā skan šāda mūzika:

Susumu Yokota - Traveler In The Wonderland
Ingus Baušķenieks - Tik Necilvēcīgs
The Doors - Riders On The Storm

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Cauri "Biezoknim" ar Tomu Treibergu

Radio NABA studijā viesojas dzejnieks, kultūras žurnālists, aktieris un kritiķis Toms Treibergs. Jau pavisam drīz apgāds "Neputns" laidīs klajā viņa trešo dzejas krājumu "Biezoknis". Sarunāsimies par grāmatas tapšanu, rakstīšanu, mīļākajām vietām, kur būts, un citām dzīves un darba pieredzēm.

"Biezoknis" pie lasītājiem nonāks decembrī, bet īsu fragmentu no tā būs iespēja dzirdēt jau šī raidījuma izskaņā.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunākais neo/pagan/fantasy/medieval folk no Eiropas

Raidījumā apskatīsim astoņas grupas, kas darbojas dažādos ar `folku` saistītos subžandros un izdevušas šogad jaunus albumus. No Norvēģijas būs jauns "indie/folkrock" kvartets "Folkehelsa" ar debijas LP "Evig OK", kas dzied norvēģu valodā un to varētu dēvēt par jaunās paaudzes"Gåte", kā arī ļoti aprindās pazīstamā "Rúnahild" (ex. Eliwagar) ar piekto LP "Seidfylgjur". No Īslandes būs raidījumā vairākkārt bijušais "indiefolk" duets "Ylja" ar trešo LP "DÆTUR" (islandiešu val.). Pirmoreiz būs Utrehtas (NL) "medieval/folk" kvintets "Inbue" ar diviem LP - "In Quatuor Tempora" (2017) un "Ut Solis Radium"(2019). Ar sesto LP "Legends of Andor" būs pieredzējušais vācu "fantasyfolk" kvartets "Elane", bet no tādas eksotiskas valsts kā Izraēla būs `Tamara Singer`divi "dark/neofolk" projekti ar debijas LP - "Cruel Wonders" (duetā ar Vlad Shusterman)(LP"Gentle Doom") un solo "Zeresh" (LP "Farewell"). Noslēgumā būs ieskaņas singls no spāņu "medieval/paganfolk" seksteta "Cuélebre" trešā LP "Dijara", kas iznāks nākamā gada sākumā.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Zeme

01:00

Mūzika