• Otrdiena, 2020. gada 7. jūlijs
  • Vārda diena: Maruta, Alda
  • Rīgā +13.6°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

ZB skaidrojumu TOP 5

Šoreiz raidījumā būs ZB skaidrojumu TOP 5, jo gandrīz visi ZB ir sapulcējušies - Jussi Pekkonens, Arnis Kundziņš, UFO un Roberts Gobziņš.
Tiesa gan Ēriks Loks ir Ovīšos, bet Krišs lido. Toties ir īpašais viesis - Lauris Dzelzītis (Pikkurautta).
Sākumā - pasaka par Sivēnu no cikla Ez Miglā. Tad visādas indukcijas un kontradikcijas par kukaiņiem un sportu, par desu un pensijām, par lidmašīnām, Baltezera dārgumiem un R.Paulu, par grimēšanos un brāļu Grimmu pasakām, arī par zivīm, par Raini, Aspaziju un angļu valodu,
Tā varētu turpināt, bet viesu laiks...

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Klimata pārmaiņas un migrācija

Kā klimata pārmaiņas ietekmē un ietekmēs cilvēku migrāciju?

Pasaules Bankas pētījums nosauc piecas dabas un vides problēmas, kas potenciāli varētu ietekmēt iedzīvotāju masveida izceļošanu no viņu mājvietām klimata pārmaiņu dēļ. Un tās ir šādas: jūras līmeņa celšanās, piekrastes zonu applūšana; anomāls sausums un līdz ar to nepietiekama pārtikas apgāde (bads); plūdi, augsnes erozija un nobrukumi; vētras un viļņi; ekstrēmas gaisa temperatūras.

Vai un ko globālā sabiedrība var darīt, lai šādus iespējamos nākotnes scenārijus risinātu?

Raidījumā noskaidrosim, ko par klimata pārmaiņām un migrāciju domā vides eksperts Einārs Cilinskis. Jautājumus uzdod Sanita Rībena un Grieta Savicka, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Literatūra un reps ar Arturu Skuteli

Raidījumā viesos Latvijā atzītais, Austras balvai nominētais, Latvijas mūzikas topos iekļautais hip hopa mākslinieks Arturs Skutelis, bet šoreiz lai parunātu galvenokārt par mazāk plaši zināmu viņa darbību un interesēm — literatūru, tās studēšanu, ietekmēm un iedvesmām un tā visa sazobi ar paša mūziku un daiļradi.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunākie "doom/gloom/darkrock" albumi no ASV

Raidījumā apskatīsim šogad izdotos t.s."tumšās" mūzikas albumus no ASV. Četras grupas būs no Kalifornijas - apskatīsim jaunāko, sesto,albumu "The Birth of Violence" no aprindās labi pazīstamās "Chelsea Wolfe", kurā viņa atgriežas pie "darkfolka". Savulaik gada albumu topa pirmajā vietā bijušais Sanfrancisko "dark/neoclasical" kvartets "Amber Asylum" atgriežas ar jaunu EP "Blood Witch" (izdots kopā ar Toronto "Volur"). Tāpat būs divas jaunas grupas - "darkrock" sieviešu kvartets "Hexa" ar otro EP "Sigil Sine" (grupu izveidojusi bijusī "Ilya" taustiņniece/vokāliste Carrie Gillespie Feller) un "gloomrock/ambient" kvartets "Clay Rendering" ar otro LP "California Black Vows", kura sastāvā basu spēlē Sera Timms no "ides of Gemini". Raidījumu sāksim ar Portlendas (OR) "dark/electro" trio "Darkswoon" debijas LP "Bind", bet noslēgumā pirmoreiz būs pieredzējušais Denveras (CO) "dark/doom/progmetal" kvartets "Dreadnought" ar ceturto LP "Emergence".

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Zeme

01:00

Mūzika