• Pirmdiena, 2020. gada 21. septembris
  • Vārda diena: Matīss, Modris, Mariss
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. LU fonds aicina ziedot, iegādājoties saldējumu

Šajā vasarā mieloties ar saldējumu ir nevien atveldzējoši, bet arī labdarīgi. Līdz pat jūlija beigām iegādājoties jebkuru ražotāja “Balbiino” zīmola “Mr.Big” saldējumu, 1 eiro cents tiks novirzīts Latvijas Universitātes laboratoriju aprīkojuma iegādei. Pateicoties ziedojumiem, LU laboratoriju aprīkojuma klāsts tiks papildināts ar jaunām iekārtām. Projekts tiek īstenots ar LU fonda administratīvu atbalstu. Mr.Big" saldējumi ir nopērkami visās lielākajās Latvijas tirdzniecības vietās.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:20

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Sliekas, vampīri un Stambulas konvencija izrādē Sidraba šķidrums

Turpinot teātriem neierasto vasaras sezonu, Dailes teātris ar melnā humora, politnekorektuma un ironijas pilnu skatienu aicina pievērsties pandēmijas ēnā piemirstiem, taču ne mazāk būtiskiem jautājumiem izrādē "Sidraba šķidrums". Radio NABA ēterā uz sarunu viesosies izrādes režisore Paula Pļavniece un dramaturģe Justīne Kļava.

Vai Latvijai vajadzētu ratificēt Stambulas konvenciju? Vai konservtīvo vērtību piekritēji aizmirsuši, ka dzīvo divdesmit pirmajā gadsimtā? Kā vairojas sliekas? Un visbeidzot - kas kopīgs viendzimuma pāriem un vampīriem? Šos un vēl citus jautājumus risina seši trīsdesmitgadnieki, kurus vieno ģimenes, senas draudzības vai pirmās mīlestības saites, bet šķeļ kardināli pretēji uzskati politikā.

Vienā vasaras naktī, laikā no saulrieta līdz saullēktam minētā kompānija gatavojas kopīgi rīkotām kāzu svinībām, taču nenojauš, ka ilgi gaidītais un priecīgais notikums izvērtīsies nežēlīgā kaujā par labāko iespējamo vērtību sistēmu. Izrāde, kam dots žanra apzīmējums "Kauja pie kritenes. Komēdija", cenšas noskaidrot - kā un vai iespējams rast saprašanos laikā, kad sabiedrībā saduras divas polarizētas pasaules.

"Sidraba šķidrums" top sadarbībā ar teātra trupu KVADRIFRONS. Šī ir pirmā abu teātru kopīgi iestudētā izrāde, kas savu pirmizrādi piedzīvos 23. jūlijā.

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Lai dzīvo putni Susējas mežā

Fiziskā teātra un performanču māksliniece Vita Malahova šovasar mēnesi dzīvoja Susējā piedaloties sociāli atbildīgas mākslas rezidenču programmā. Tās rezultātā jauna izrāde “Lai dzīvo putni!”, kas tapusi iedvesmojoties no komunikācijas ar Aknīstes novada vecajiem ļaudīm un psihoneiroloģiskās klīnikas pacientiem. Māksliniece veica regulāras telefonsarunas ar Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas iedzīvotājiem. Sarunu laikā tika apspriestas tādas tēmas kā ilgas, daba, mīlestība, dzeja. “Lai dzīvo putni!” ir paredzēta kā klausāmizrāde – gājiens Susējas mežā, kura laikā skatītāji tiks aicināti izmantot savus mobilos telefonus un audio austiņas. Starp fantastiku, realitāti un humoru šī izrādes ideja izriet no vienkāršas vēlmes aicināt skatītāju rūpēties un ieklausīties vienam otrā. Ar mākslinieci tikāmies īsu brīdi pēc šīs izrādes pirmās versijas (work in progress) sastapšanās ar skatītājiem Sansusī talkā. Radio NABA ēterā būs dzirdama intervija par mākslinieka darbu rezidencē, par izrādi, par teātra transformācijas modeļiem.

Biedrības “Sansusī” 2018. gadā aizsāktā sociāli atbildīgas mākslas rezidenču programma centrā “Susēja” uzņem māksliniekus, lai veicinātu dažādu Aknīstē mītošo sociālu grupu iesaisti un izpratni par laikmetīgās mākslas procesiem. Līdz šim rezidenču centrā “Susēja” savas radošās iniciatīvas kopā ar vietējiem ļaudīm realizējuši jau 16 mākslinieki gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Rezidenču programma “Susējā” notiek Valsts kultūrkapitāla fonda un Ziemeļvalstu kultūras punkta līdzfinansētu projektu ietvaros.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

Focus Wales

Raidījums par showcase festivālu Focus Wales (focuswales.com), kas atspoguļo mūziku specifiskajā velsiešu valodā.

Lasīt vairāk

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika