• Sestdiena, 2020. gada 5. decembris
  • Vārda diena: Sabīne, Sarma, Klaudijs
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

24.oktobris - Zambijas Neatkarības diena

Par saviem piedzīvojumiem šajā zemē stāstīs Jānis Garjānis, kā arī motociklisti Jānis Traubergs un Sandijs Hāns.
Skanēs Zambijas mūzika.

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Savvaļas bizness

Kā zināms, latvieši ir tā tautiņa pie Baltijas jūras, kas dzīvo kokos un ēd sēnes. Katru rudeni daļa no vietējās iedzīvotāju populācijas ir atrodama mežos, no kurienes atgriežas, nesot ogu un sēņu grozus. Tie, kas tā nedara, vai nu to kautrīgi slēpj, vai demonstratīvi drosmīgi iznāk no skapja, paziņojot, ka ogošana un sēņošana viņus neinteresē. Sašutums un izbrīns parasti ir garantēti.
Vai savvaļas velšu lasīšana var būt arī bizness, ne tikai daļa no dzīvesziņas?  Par to radio Naba studijā runāsim ar Miķeli Grīviņu, pēcdoktorantu un "Baltic Studies Centre" pētnieku.
Jautājumus uzdod Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Kārlis Vērdiņš un "Gatavā dzeja"

Viesos dzejnieks un literatūrzinātnieks Kārlis Vērdiņš. Sarunāsimies par viņa dzejoļu krājumu "Gatavā dzeja", ko nupat klajā laidusi izdevniecība "Neputns".

Raidījums paredzēts plašam klausītāju lokam. Raidījumā tiks atskaņotas dziesmas no "Manu bēru skaņu celiņa".

Raidījumu vada Signe Viška un Lauris Veips.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunākie albumi no Rietumeiropas

Lai gan pandēmija ir apstādinājusi koncertdarbību, joprojām iznāk agrāk ierakstītie albumi. Raidījuma divi galvenie aktuālie albumi būs oktobrī izdotais "dark/psychodelic/progrock" žanra debijas LP "Through the Hollow" (izdevniecība "Seasons of Mist") no pieredzējušu Nīderlandes mūziķu seksteta "Molassess" ar spēcīgo vokālisti Faridu (ex."Devil`s Blood"). Grupa bija raidījumā 2019.gadā ar debijas dubultsinglu. Un septembrī izdotais ceturtais LP "A Shadow of Memories" no franču "ethereal/doommetal" trio "Lethian Dreams". Grupas vairākus gadus rakstītais albums veidots 90.gadu "doommetal" labākajās tradīcijās. Vēl no Nīderlandes būs divas jaunas "grungepop" grupas - Hārlemas kvintets "Nemsis" ar debijas EP "Sugar,Why So Bitter?" (2019) un Amsterdamas kvartets "Tape Toy" ar vienu no septiņiem izdotajiem singliem - "Sad Girl/020" (2019). No Beļģijas būs divas grupas - Briseles "darkpop/triphop" duets "Of Blood and Mercury" ar debijas LP "Strangers" (2020). Grupas vokāliste Michelle Nocon agrāk darbojās "doommetal" kvartetā "Bathsheba", kas bija raidījumā ar debijas LP, un Haseltas "grungepop" kvartets "Candlebags" ar otro EP "Voyager" (2017). Pēc šī EP grupa izdevusi arī piecus jaunus singlus. Raidījumu iesāksim ar atpazīstamībā augošu "garage/surfrock" četru sieviešu grupu no Vīnes "My Ugly Clementine" un viņu debijas LP "Vitamin C" (2020), bet noslēgsim ar mazzināmo Parīzes "indierock" kvartetu "Quiet Whales" septembrī izdoto otro EP "Glasgow Karma Scale" (2020).

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Zeme

01:00

Mūzika